Dünyanın en pahalı barajı

Futbolun şov yanı malum. Tarihsel süreçte stadyumların Roma devri arena geleneğinin devamı olduğu söylense de sirk mantığına yakın durduğu da bir gerçek. Üstelik bunu 11 kişinin yer aldığı koordine bir ortamın uzantısı olarak gerçekleştirmek...

MADRİD - Futbolun şov yanı malum. Tarihsel süreçte stadyumların Roma devri arena geleneğinin devamı olduğu söylense de sirk mantığına yakın durduğu da bir gerçek. Üstelik bunu 11 kişinin yer aldığı koordine bir ortamın uzantısı olarak gerçekleştirmek... İspanyol futbolunun devi Real Madrid, uzun süredir hem futbolun doğasında olan kazanma uğraşında, hem de bu oyunun ortaya çıkardığı cevherleri birer birer toplama konusunda çok başarılı.
Figo, Zidane, Ronaldo ve en nihayetinde Beckham. İşte bu şöhretler, işte bu dünyanın en çok kazananları, yeni başlayan La Liga'nın ilk maçında sahadaydılar. Real Betis karşısında başarılı bir futbol ortaya koyan ve sahadan galip ayrılan Real Madrid'in yıldızları, bir pozisyonda dünyanın en pahalı barajını kurdular. Ekibe en son dahil olan David Beckham'ın fiyatı 41.2 milyon dolar. Luis Figo yaklaşık 56 milyon dolara Barcelona'dan Real Madrid'e gelmişti. Keza Zinedine Zidane da 61.5 milyon dolara Juventus'tan transfer edilmişti. Ronaldo ise geçen yıl, 45 milyon dolara Inter'den ayrılıp Real'in yolunu tutmuştu. Barajda yer alan Arjantinli Esteban Cambiasso'nun da yaklaşık 5 milyon dolar olduğu düşünülürse, varın siz bu barajın değerini hesap edin... (Spor Servisi)