Dünyanın gözü üzerimizde

FIFA Konfederasyon Kupası'nda mücadele edecek Milli Takım, Fransa'ya gitti. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takımı'n Atatürk Havalimanı'ndan Fransa'ya hareketinden önce yaptığı açıklamada, Türkiye'nin FIFA Konfederasyon Kupası'na ilk defa katıldığını belirterek, "Avrupa ülkelerinden davet edilen tek takım biziz" dedi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - FIFA Konfederasyon Kupası'nda mücadele edecek Milli Takım, Fransa'ya gitti. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takımı'n Atatürk Havalimanı'ndan Fransa'ya hareketinden önce yaptığı açıklamada, Türkiye'nin FIFA Konfederasyon Kupası'na ilk defa katıldığını belirterek, "Avrupa ülkelerinden davet edilen tek takım biziz" dedi. Maçın özeli ve resmisi olmayacağını vurgulayan Ulusoy, "Milli Takım bir organizasyona katılıyorsa, orada var gücü ile mücadeleye devam eder. Amacımız Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmek ve iyi bir netice ile ülkemize dönmek. Her ne kadar genç bir kadro ile gidiyorsak da bunu başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş de liglerde sezonun bittiğini, ancak uluslararası arenada yarışın sürdüğünü belirterek, FIFA Konfederasyon Kupası'nda başarılı bir sonuç almak istediklerini söyledi. Türkiye adına uluslararası platformda yaptıkları futbol çıkışını sürdürmek ve Türkiye'yi dünyaya tanıtmak istediklerini anlatan Şenol Güneş, şöyle konuştu: "Takımda yeni oyuncularımız var. Ancak, yeni oyuncularımızla eskilerin bütünleşmesi için de bu turnuva iyi bir fırsat olacak. Şu anda uluslararası normlarda izlenen bir Türkiye var. İzlenen Türk oyuncularının ne verebileceğini de bu karşılaşmalar sonrasında görebileceğiz. Bu kadroyu 2006 Dünya Kupası'na ve sonrasına hazırlarken, 2004'de de bu kadrodaki oyuncuları görmek istiyoruz. Oyuncularımızın, işini yapmasını bekliyoruz. Herhangi bir patlama beklemiyorum. Bir sorumluluk içerisinde daha önce kulüplerinde ve Ümit Milli Takım'da gösterdikleri başarıları, uluslararası alana da taşımalarını istiyorum. Kadromuzda kabiliyetli oyuncularımız var."
Dün öğle suları Fransa'daki Lyon Saint Exupery Havaalanı'ndan, St.
Etienne yakınlarındaki St. Galmier kasabasına geçen Milliler, ilk antrenmanı saat 20.00'de gerçekleştirdiler.