Dünyaya rezil olduk!

Dünyaya rezil olduk!
Dünyaya rezil olduk!
Avrupa basını, taraftarların neden olduğu olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçına geniş yer ayırdı.

Macaristan basınının önemli spor gazetelerinden Nemzetisport, son dakika diye geçtiği haber için 'Skandal' başlığını atarken, bu tip olayların Türk futbolunda sık sık yaşandığının altını çizdi.

Aziz Yıldırım: Yanınıza geleyim


Nemzetisport'un haberinde; Trabzonspor taraftarının maç başladığı andan itibaren Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e yabancı ve yanıcı maddeler attığı, hakem Bülent Yıldırım'ın maçı oynatmak için elinden geleni yaptığı ama ilk yarının uzatma dakikalarında atılan ve Volkan Demirel'in formasına gelen meşalenin maçı tatil ettirdiği belirtildi. Nemzetisport'un internet sitesi de olaylar ile ilgili bir videoya yer verdi.

İngiliz Reuters Haber Ajansı, Trabzon-Fenerbahçe maçının olaylar nedeniyle tatil edilmesini, "Belalı kalabalık yüzünden maç yarıda kaldı" şeklinde duyurdu. Maçın tatil edilmesine rağmen olayların stat dışında da devam ettiğini, Trabzonspor taraftarının polis ile çatıştığı vurgulandı.

Avrupa'nın önemli spor internet sitelerinden Goal.com ve soccernews.com da Trabzon'da yaşanan olayları takipçileriyle paylaştı. Her iki site, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında taraftarların çıkardığı olaylar yüzünden maçın tamamlanamadığını duyurdu.

Onur: Ölene dek savaşacağız

"FUTBOL SAHASINDA SAVAŞ ORTAMI"

Hakemin maçı tatil etmekte geç kaldığını ileri süren İspanyol Marca gazetesi, stada bulunan taraftarların eline ne geçtiyse sahaya fırlatmasının Türkiye ’de olağan bir durum olmaya başladığına dikkati çekti ve yetkilileri futbol fanatizmini durdurmak için harekete geçmeye çağırdı.

Sport gazetesi: Türkiye’de bir maç daha iptal edildi. Güvenlik güçleri olayları durdurmada zor anlar yaşadı. Türkiye’de futbol büyük yara aldı.

Abola gazetesi: Trabzonspor–Fenerbahçe çatışması. Karşılaşma futboldan öte bir savaş ortamı içinde geçti.

Futnet: Şiddet sokaklara taştı. Karşılaşmanın iptal edilmesi doğru bir karardı.

Ole gazetesi: Türk cehennemi. Hem saha içinde hem saha dışında yaşananlar tam bir çılgınlık. (DHA)

Savaş alanı: Kapı kolu, taş, meşale...