Dursun Özbek: 17 yıl sonra bir ilki başardık

Dursun Özbek: 17 yıl sonra bir ilki başardık
Dursun Özbek: 17 yıl sonra bir ilki başardık
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transferin son gününde büyük bir krize dönüşen Kevin Grosskreutz sonrasında oluşan tepkiler karşısında suskunluğunu bozdu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, camiayı sarsan Kevin Grosskreutz skandalı için, "Bu olayı hiç yaşamamayı isterdik ama şunu herkes bilsin ki, Galatasaray iyi yolda" dedi. Özbek, 17yıl aradan sonra ilk kez oyunculardan herhangi birine borç kalmadığını ve maaşların düzenli olarak ödendiğini söyledi.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Sosyal medya aracılığıyla sarı kırmızılı taraftarlardan, basın aracılığıyla da camia içinden tepkiler alan ve istifası istenen Özbek, “Bu transferde hiç olmaması ve yaşanmaması gereken bir hataydı. Ama maalesef ki yaşandı. Biz de yaşadıklarımızdan gerekli dersleri çıkardık” ifadelerini kullandı.

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Geçtiğimiz hafta başında rahatsızlanıp vücudundaki aşırı iltihaplanma nedeni ile hastaneye kaldırılan ve tedavi gören Başkan Özbek, ortaya atılan ‘istifa’ iddialarını kesin bir dille yalanlarken, Grosskreutz krizi ile ilgili olarak “Evet, burada bir hata var. Galatasaraylılar da buna reaksiyon veriyor. Bu olayı hiç yaşamamayı isterdik. Bu konuda hem fikirim. Ama herkes şunu bilsin ki, Galatasaray iyi yolda ve daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

Tepkilerin istisnai bir durum nedeniyle geldiğini belirten Galatasaray Başkanı, hedeflerine doğru sağlam adımlarla ilerlediklerini ifade etti.

17 YIL SONRA BİR İLK

Görev başında bulundukları süre içerisinde mali anlamda ciddi bir mesafe kat ettiklerinin altını çizen Dursun Özbek, “Finansal Fair Play kriterleri ve kulübün yaşadığı sorunlar ortadaydı. Yönetimimiz, bu çerçevede önce kulüpte maaş ödenen futbolcu sayısını 41’den 25’e indirdi. Ve oyunculara geçmişten gelen 70 milyon dolarlık borcu ödedi” dedi.

17 yıl aradan sonra ilk kez oyunculara borç kalmadığını ve maaşların aksamadığını söyleyen Başkan Özbek “Basketbol ve amatör şubelerde ise borçların yüzde 70’i ödendi. Transferde gösterdiğimiz kararlılıkla ve mali disiplinle 6.3 milyon Euro kâr ettik. Yani mali olarak kriterlere uyan bir kulüp haline dönüştük” diye konuştu.