Dursun Özbek açıkladı: Galatasaray CAS'a gidiyor

Dursun Özbek açıkladı: Galatasaray CAS'a gidiyor
Dursun Özbek açıkladı: Galatasaray CAS'a gidiyor
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA'nın verdiği 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasını Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıyacaklarını açıkladı. Özbek, "Galatasaraylı sporcuların maaşı 65 milyon Euro'yu geçemeyecek. 3 sene önce bu rakam 105 milyon Euro'ydu" dedi.

Dursun Özbek , Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret salonunda gerçekleştirilen Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün 1 numarası,  UEFA tarafından gelen 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası hakkında, "UEFA'nın Galatasaray'a verdiği cezayı CAS 'a taşıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Başkan Dursun Özbek'in açıklamaları şöyle:

"UEFA'ya sunduğumuz gerekçelerle Galatasaray'ın hedeflerini ve amaçlarını anlattık. Finansal Fair-Play sonucunda 25 adet ceza var. UEFA bize en ağır cezayı vermeye çalıştı. Biz de onlara 'Uyarı şeklinde bir ceza verin' dedik."

Galatasaray'a ağır fatura: 130 milyon TL

"2014 yılında UEFA'ya verilen sözler tutulmamış. Galatasaray'ın finansal durumu kötü. Benim buradaki varlığım durumu çözmek içindir. Bana lütfen bu konuda şans verin."

"UEFA'nın Galatasaray'a verdiği cezayı CAS'a taşıyoruz. Aynı savunmayı biraz daha geliştirerek CAS davasında başarılı bir sonuç almayı umuyoruz."

"Galatasaray Sportif A.Ş iyi çalıştığı zaman kar edebilecek bir kurum. Bunu ispatladık. Mağaza gelirlerini 40 milyon TL'ye çıkarmayı hedefliyoruz."

"MAKSAT NE?"

"Tek Bilek Tek Yürek kampanyası başlattık. Hemen sataşmaya başladılar. Bilekliğin kulübe maliyeti 80 kuruş, satış fiyatı 10 TL. Buradan bile eleştiriler yapılıyor. Maksat ne? Bileklik bir sembol. Galatasaraylıların birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Camia bir araya gelemezse Galatasaray bu durumdan çıkamaz. Biz 1 milyon satış hedefi koymuştuk, şu an o rakamı geçtik. Değerli Galatasaraylılar bu bileklikleri alın ve takın."

"Kalamış'ta bir kiracımız var. Ay başı geldiğinde kira vermiyordu, bizde dava açtık. Buraya Galatasaray'a en fazla fayda sağlayacak kiracıyı bulacağız."

"UEFA'nın kararına göre Galatasaraylı sporcuların yıllık maaşları toplam 65 milyon Euro'yu geçemez. 3 sene önce maaşlara 105 milyon Euro veriliyormuş. İşte bu kulüp bu şekilde bu hallere geldi."

"Süper Lig'de en iyi sıralamayı alacak şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Basketbolda hedefimiz şampiyon olmak. EuroCup'ta da final oynama şansımız var. Orada da kupayı kazanmak istiyoruz. Haksız yere atıldığımız EuroLeauge geri döneceğiz."

"Voleybolda altyapıdan gelen oyuncularımız sayesinde bütçe de değişiklik yapacağız. Amatör şubelere yıllık 40 milyon Dolar gidiyor."

"Galatasaray'ın harcayacağı her kuruş çok değerli. Başarıyı para ile alma prensibinden vazgeçtik. Her şeyi Galatasaray için yapıyoruz." Kadir ÇETİNÇALI-Serhan TÜRK (DHA)

'Selçuk İnan da Çin'e gider'


  ETİKETLER:

  Galatasaray

  ,

  UEFA

  ,

  cas

  ,

  Dursun Özbek