Dursun Özbek: Bu kaçıncı Hamza!

Dursun Özbek: Bu kaçıncı Hamza!
Dursun Özbek: Bu kaçıncı Hamza!
12 Ağustos'ta yaşanan olayın bir benzeri, 17 Kasım Salı günü tekrarlandı. Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamalarına sinirlenen Başkan Dursun Özbek, "Bu kaçıncı Hamza? Bunu hep yapıyorsun. Bizim de bir tarzımız var" diyerek ipleri kopardı.

Galatasaray'da Kulüp Başkanı Dursun Özbek, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yolları ayırma kararı aldığı Türk Telekom Arena’daki toplantıda çok kilit bir cümle sarfetti: Her zaman aynı şekilde davranıyorsun. Bu kaçıncı oldu? Yönetimi zor durumda bırakıyorsun. Bizim de bir tarzımız var. Böyle devam edemeyiz.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Dursun Özbek’in ağzından çıkan bu kelimelerin sırrı 12 Ağustos’ta saklı. O tarihte Hamzaoğlu, Bursaspor’da forma giyen ancak Fenerbahçe’nin kadrosuna katmak üzere olduğu Ozan Tufan’la ilgili açıklama yapar ve bu sözler yönetimde bomba etkisi yaratır.

Selçuk İnan: Hocam şaka mı bu!

Hamzaoğlu, Melo’nun gitmesi halinde yerli oyuncu olarak bu boşluğu Türkiye’den Ozan Tufan’ın doldurabileceğini yönetime iletir. Yönetim, 8 Ağustos’ta Ankara’da oynanan Süper Kupa finalinden sonra Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ile görüşür.

- Başkan Özbek, Bölükbaşı’na, Ozan Tufan’ın transfer şartlarını sorar ve aldığını yanıt, “Ozan’ın bonservis bedeli 8 milyon Euro. Takasa da kesinlikle sıcak bakmıyoruz” olur.

- FFP kriterleri nedeniyle transferde tedbirli davranmak zorunda olan Başkan Özbek, Bölükbaşı’na teşekkür eder ve bu transfer harekatından çekilme kararı alır. Bu gelişmeden sonra Özbek ve ekibini hayrete düşüren bir gelişme yaşanır.

CAMİADA BEKLENTİ OLUŞTURDU

Yönetimin aksine Hamzaoğlu, 12 Ağustos’ta Florya’da yaptığı Ozan Tufan açıklamasıyla bir anda tansiyonu yükseltir. 3 kupa ile poz veren ve basına açık olarak yapılan antrenmanda Hamzaoğlu soruları yanıtlar.

- Fenerbahçe’ye transfer olan milli oyuncuyla ilgili, “Ozan Tufan’ı kadromda görmek isterim. Onun transferi için başkanlar görüşüyor.İnşallah Ozan’ı da aramızda görürüz. Pazarlık söz konusu ancak her şeyin bir değeri var” açıklaması yapar.

- Sosyal medya dahil tüm Galatasaray kamuoyunda, Fenerbahçe’nin kadrosuna katmak üzere olduğu Ozan konusunda bir beklenti oluşur.

O KONUŞTU, TEPKİYİ YÖNETİM ÇEKTİ!

Özbek ve yönetimi Hamza Hamzaoğlu’nun açıklaması ile zorda kalmıştır. Ve Fenerbahçe Kulübü de aynı gece Bursaspor ile birlikte milli yıldızı kadrosuna kattığını resmi açıklama ile duyurur.

- Hamzaoğlu’nun bu açıklamasının ardından saatler geçmeden Ozan’ı F.Bahçe’nin kadrosuna katmasıyla yönetim, hocasının sözleri nedeniyle sanki transferde ezeli rakibinden gol yemiş konumuna düşer.

- Ve sosyal medya dahil olmak üzere yönetime bu konuda tepki çığ gibi büyür. Hamzaoğlu’nun, Ozan Tufan için yaptığı açıklama, yönetimi zorda bırakıp tepkiye neden olur.

BAŞKANI KARDEŞİ ZOR SAKİNLEŞTİRDİ

Yöneticilerin, “Ozan Tufan transferinden vazgeçtik. Zor durumda bıraktı bizi” sesleri yükselir. Olaya çok sinirlenen ve “Neden böyle yapıyor” diyen Özbek de öfkelidir.

- Hamzaoğlu ile ipler iyice gerilir. Özbek sert tepki gösterir. Ancak başta Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Özbek ve kurmaylarının hamlesiyle, Özbek sakinleştirilir.

- 12 Ağustos’ta yaşanan olayın benzeri, 17 Kasım’da yeniden tekrarlanır. Dursun Özbek son görüşmede “Hep bunu yapıyorsun. Bu kaçıncı Hamza? Bizim de bir tarzımız var” diyerek yolları ayırma kararı alınır.

"BAŞARILI OLDUK"

Hamza Hamzaoğlu, Florya’dan ayrılırken şu ifadeleri kullandı: “Ayrılığın nedeni sportif de olabilir başka bir şey de olabilir. Bunu sorgulamak işimiz değil. Aldıklarımızla, verdiklerimize bakınca; kendimizi başarılı buluyorum. Kulübümüzü dışarıdan desteklemeye devam edeceğiz. Taraftarlık sadece iyi günde olmaz. ”

HAMZAOĞLU O AÇIKLAMAYI BİLEREK Mİ YAPTI?

Galatasaray Kulübü’nde Ünal Aysal yönetiminin 2013 yılında yaptığı sözleşme gereği Umut Bulut’un kontratı otomatik olarak uzamıştı. Ve Galatasaray yönetimi de taraftar nezdinde tepki alan bu gelişme üzerine açıklama yapıp ‘dahlimiz yoktur’ demişti.

Ancak Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun bu açıklamadan haberi yoktu. Umut Bulut hakkında yönetimin yaptığı bu açıklama kendisini rahatsız etti.

Ve Hamzaoğlu futbolcusuna sahip çıkmak adına salı günü basına açık olarak yapılan idmanda medya mensuplarına Umut ile açıklama yapma kararı aldı.

Emre Aşık, Galatasaray'a dönüyor!