Dursun Özbek'i kızdıran soru!

Dursun Özbek'i kızdıran soru!
Dursun Özbek'i kızdıran soru!
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, transfer çalışmalarına ilişkin, "1 hafta, 10 gün içerisinde sonuçlanacak" derken, "2.5 yılda Avrupa kupalarındaki hedefiniz ne?" sorusu gelince, "Sorulmaması gereken bir soru" dedi.

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nda bir panele katılan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

"GÖREV VERİLİRSE DEVAM EDERİM"

Özbek, "Galatasaray'da görev süreniz dolduğunda yeniden aday olmayı düşünüyor musunuz?' şeklindeki soru üzerine, "Önümde 2.5 yıl var. Bu süre çok uzun bir süre. Hiç bir zaman görevden kaçmadım. Eğer genel kurul yine görev verirse devam ederim" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY BAŞKANINA SORULMAMASI GEREKEN BİR SORU"

"2.5 yılda Avrupa kupalarındaki hedefiniz ne?" sorusuna Dursun Özbek, "Galatasaray başkanına sorulmaması gereken bir soru. Çünkü Galatasaray her zaman her yarışın en büyük adayıdır. Galatasaray her zaman her koşulda hiç bir zaman pes etmez. Her kulvarda şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bu 110 yıl önce yazılmış anayasamızda var" yanıtını verdi.

"MELO MİSYONUNU TAMAMLADI, GİTTİ"

Felipe Melo'nun Inter'e transferi hakkında Özbek, "Melo misyonunu tamamladı, gitti. Futbol hayatını İtalya'da tamamlamak istediğini söyledi. Kalmak isteseydi mutlaka kalırdı. Galatasaray ikinci devrede çok daha güçlü olacaktır. Kimse şüphe duymasın" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY EN BAŞARILI TAKIM"

Bir öğrencinin "Siz gerçek bir Galatasaraylı mısınız? Geçen sene 3 kupa almış bir takım neden bu durumda?" sorusu üzerine Özbek, "Gerçek bir Galatasaraylıyım. Futbol takımlarının performansları değişiklik gösterebilir. Galatasaray Türk futbolunda en başarılı takımdır. En çok şampiyon olan takımdır. Marka değeri en yüksek Türk takımıdır" dedi.

"TRANSFERDE ÇOK CİDDİ ÇALIŞIYORUZ"

"Sağ bek ve forvet alınacak mı?" sorusuna Galatasaray Başkanı, "Mustafa hocam açıkladı. Transferde çok ciddi çalışıyoruz. Mustafa hocam Galatasaray'ın bugünkü eksiklerini tespit etti sayılır. Hocam bize raporunu sunacak. Biz de bu bağlamda gereken tüm takviyeleri yapacağız. 1 hafta 10 gün içinde bunu göreceksiniz. Ocak ayında hepinizin özlediği takım ortaya çıkacak" şeklinde yanıt verdi. Serhan TÜRK (DHA)