Dursun Özbek'in Ibrahimovic tepkisi

Dursun Özbek'in Ibrahimovic tepkisi
Dursun Özbek'in Ibrahimovic tepkisi
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Zlatan Ibrahimovic'in transferine ilişkin bir soruya, "Allah aşkına şu İbrahimovic'i gündemden düşürün" yanıtını verdi.

Galatasaray Kulübü, Dumankaya ile sponsorluk anlaşması imza töreni düzenledi. Kulüp Başkanı Dursun Özbek, sponsorlukların Türk futboluna katkısına vurgu yaparak, "Galatasaray ilklerin takımı olmuştur. En çok şampiyon olan takımdır. Başarı Galatasaray'ın olmazsa olmazıdır. Bu anlamda Ben Dumankaya'ya Galatasaray'a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Burada sponsorluk müessesi çok önemli. Özellikle futbol gibi ekonomisi yüksek olan branşta sponsorluk önemli. Türk sporuna destek veren kuruluşlara teşekkür ediyorum" dedi.

"REAL MADRID VE BARCELONA DA EKONOMİK ZORLUK ÇEKİYOR"

Dursun Özbek, "Futbol kulüpleri özellikle çok büyük bir parasal aktivitesi olan bir sistem. Uluslararası boyutta çok büyük bir ekonomi haline gelmiş. Bütün büyük kulüplere baktığınız zaman Real Madrid gibi Barcelona gibi, Benfica'yı ağırladık. Zaman geldiğinde onlar da ekonomik bir zorluğa girmişlerdir. Galatasaray'ın ellerinde gayrimenkulleri var. Bunlar Galatasaray'ın ekomonik anlamda çıkışlarıdır. Ben bu maksatla da kendisiyle de görüştüm. Galatasaray'ın ekonomik anlamda çıkışında gayrimenkulleri önem taşıyor." dedi.

"IBRAHIMOVIC'İ GÜNDEME GETİRMEYİN"

Bir gazeteciden "Transferlere de sponsor olacak mısınız? Mesela İbrahimovic'e' şeklinde gelen bir soruya tepki gösteren Dursun Özbek, "Allah aşkına şu ıbrahimovic'i gündemden düşürün. Bizim takımımız 4 yıldızlı takım. ısıtılıp ısıtılıp bu ıbrahimovic konusunun gündeme getirilmesine karşıyım" dedi.

Sponsorluk ile ilgili arayışlarına devam ettiklerini ifade eden Galatasaray Kulübü Başkanı "Galatasaray 2011 senesinden paşlayan süre zarfında Galatasaray'ın zarar seviyesi 30 milyon Euro'nun üstünde. Kulübümüz mevcut kaynak dışında yeni kaynak yaratmak zorundadır. Yeni kaynak peşindeyiz" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'DE BİRİNCİYİZ"

Passolig hakkında konuşan Dursun Özbek , "Passolig, yasa gereği olan bir oluşum. Dolayısıyla yasa ile ilgili gelen bir oluşumu fazla kritike etmek istemiyorum. Biraz da siyasallaştı iş. Ben bu konuda yorum yapmayacağım sadece taraftarlarımıza seslenmek istiyorum. Galatasaray bu kartta birinci sırada. En son aldığım rakamlara göre 250-260 bin passolig satılmış" ifadelerini kullandı.

"HOŞ BİR DURUM DEĞİL"

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamaları ile ilgili de konuşan Özbek, "Oradaki söylem ve hakemlerin alıkonmuş olması hoş bir durum değil. Bayanlarla ilgili de yanlış açıklamalarda bulunduğunu ifade etti. Biz futbolu yeşil sahada oynamak istiyoruz. Onun dışındaki polemiklere katılmak istemiyoruz" sözlerini sarf etti.

"HER TEKLİFİ KABUL EDEMEYİZ"

Forma sponsorluğunda bir gecikme olup olmadığıyla ilgili gelen bir soruya başkan "Ben Galatasaray Kulübü adına sponsorlukta en iyi gelen teklifi kabul etmek zorundaydım. Gecikmiş olmamız önemli değil. En iyisini en değerlisini seçmek istedik. Her gelen teklifi kabul edemeyiz. Forma sponsoru anlamında geçen seneden daha öndeyiz. Geçen sene 32 milyon TL gelir sağlamışız, bu sene bu rakam 42 milyon TL. Sponsorluk konusunda biz yönetim kurulumuzla birlikte ince eleyip sık dokuduk. Galatasaray adına faydalı bir anlaşma yaptığımıza inanıyorum." dedi.