Dursun Özbek'ten Hamzaoğlu'na gönderme!

Dursun Özbek'ten Hamzaoğlu'na gönderme!
Dursun Özbek'ten Hamzaoğlu'na gönderme!
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli'nin imza töreninde, eski hoca Hamza Hamzaoğlu'na göndermede bulundu.

RADİKAL - Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Dursun Özbek, Şampiyonlar Ligi'nde alınan 2-0'lık Atletico Madrid mağlubiyeti ve 90 dakika boyunca sergilenen kötü futboldan isim vermeden Hamza Hamzaoğlu'nu sorumlu tuttu.

Galatasaray Başkanı, "Dünkü olay, dünkü karşılaşmamız, sadece o güne ait bir olay değil. Bir birikimin bir sonucu. Geçmişten gelen problemlerin sonucudur” ifadelerini kullanarak, 2-0’lık yenilginin sebebini Hamzaoğlu döneminde yaşanan problemlere bağladı.

Mustafa Denizli ise "Dün bitmiştir, her şey dünde yaşanmıştır. Benim bir şey söyleme ne isteğim ne arzum ne de yetkim vardır. Bugüne kadar kulübümüze hizmet eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

'Adı Bilal değil, unutalım...'

"KARA BULUT YOK, HAFİF SİS VAR"

Sarı-kırmızılı camiaya önemli mesajlar veren tecrübeli teknik adam, "Baskılar ve krizler olmazsa bizim farklı taraflarımız ortaya çıkmaz. Kriz ve baskı antrenörlük hayatımda kan kardeşim oldu. Galatasaray'a tekrar gelmekten dolayı mutlu ve heyecanlıyım. Takım çok değerli bir gruptan oluşuyor. Takım hakkında bilgi sahibiyim ve kendilerine çok inanıyorum. Herhangi bir futbolcum hakkında önyargım yok. Kötü gözüken tabloyu değiştireceğiz. Galatasaraylılar buna emin olsun. Galatasaray'ı yükseltmek için çalışacağız. Galatasaray'ın durumu kara bulutlu değil hafif sisli bir durum" şeklinde konuştu.

"DÜN SÖYLENENLER DEĞİL YARIN SÖYLENENLER ÖNEMLİDİR"

Atletico Madrid maçı sonrası açıklamalarda bulunan ve eski teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nu eleştiren Sneijder'in konuşmaları hatırlatıldığında Denizli "Benim için dün söylenenler değil yarın söylenenler önemlidir. Ortak düşünceyi öne çekeceğiz. Bu tür konuşmaların olumlu ya da olumsuz etkilerini konuşacağız. Bir sporcunun kaybettiği maçtan sonra nasıl bir psikoloji ile konuştuğunu çok iyi bilirim. Benim için dün değil yarından sonra söylenenler çok önemli" dedi.

"ÇOÇUKLUĞUNDA HANGİ TAKIMI TUTUYORDUN DİYE SORDULAR. BEN DE BEŞİKTAŞLIYDIM DEDİM"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın "İyi bir Beşiktaşlı olan Mustafa Denizli'nin Galatasaray'ı çalıştırmasından memnuniyet duyuyoruz" sözlerinin hatırlatılması üzerine tecrübeli teknik adam, "Türkiye doğru profillere biraz ukalalık olacak ama benim dönemimde başladı. Bana çoçukluğunda hangi takımı tutuyordun diye sordular. Ben de çok net Beşiktaşlıydım dedim. Bütün başkanların görüşleri değerlidir ancak benim için en değerlisi benim görüşümdür. Bana sorulan bir soruya bu camianın bana öğrettiği bir dürüstlükle cevap verdim ve benim için zor olmadı. Birçok değişik yerde görev yaptım. Teknik adamlık dönemimin üçte biri bu camiada geçti. Yarısı da büyük camialarda geçti" ifadelerini kullandı.

Semih Kaya: Böyle olmaz!