Dursun Özbek: Ronaldo ve Messi hayal değil

Dursun Özbek: Ronaldo ve Messi hayal değil
Dursun Özbek: Ronaldo ve Messi hayal değil
Galatasaray'ın Başkanı Dursun Özbek, Türkiye'nin Real Madrid'i olmak istediklerini söyledi. Özbek ayrıca, "Ronaldo, Messi'yi Galatasaray'a getirmek hayal mi? Statları böyle doldurabilirsek hayal olmaktan çıkar" dedi.

RADİKAL - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Star gazetesine açıklamalarda bulundu. Özbek'in açıklamaları şöyle:  “Bunları alıp La Liga ile mukayese edin. Oynadığımız hazırlık maçında Real Madrid Başkanı Perez ile konuşuyorum, kaç kişi geldi dedim 82 bin kişi dedi. Bizde taraftar sayısı skora endeksli. Şampiyon olunca 50 bin kişiye, olamayınca 5 bin kişiye oynuyorsun. Kaybettin mi, tribün boş kalıyor. Türkiye’nin yıldız futbolcu getirme kapasitesi var. Ronaldo, Messi’yi GS’ye getirmek hayal mi? Statları böyle doldurabilirsek hayal olmaktan çıkar.”

G.SARAY CAZİBE MERKEZİ

“Ünal Aysal çok mu tecrübeliydi? Ali ile Abdurrahim’i gönderdi. Gözünün üzerinde kaşım var demek ve sataşmak için bana tecrübesiz diyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır. Biz çok sağlıklı bir yapısı olan Galatasaray için çalışıyoruz, sadece finansal değil, sportif başarı, amatör şubeler, mağazacılık. Bunların içindeki armoniyi sağlamak zorundayız. Bu yapıyı sağladıktan sonra seçim dönemlerinde başkan adayları ortaya çıkacak, benim istediğim de bu.. Galatasaray artık bir cazibe merkezi olmaya başlıyor. ”

“Biz GS’yi kendi şirketlerimizi nasıl yönetiyorsak o gözle bakıyoruz. GS bir spor kulübü olduğu için performansla taraftarı memnun etmek zorunda, bunda sapma yok. Ben tasarruf yapalım, Ontivero ve Endoğan Adili gibi oyuncuya para vermeyeyim, 43-44 futbolcu olmasın diyorum. UEFA, transferde ihlallerde bulundu diye Barcelona’ya ceza verdi. Bu unutulmasın!.

AFRİKA’DA OKUL PROJESİ

Forma sponsorluğunda sadece göğüs reklamında eksik var. Çabamız daha üst seviyeye gelmek, göğse rastgele reklam alamayız. 2 hafta sonra netleşecek.THY ile Afrika üzerine konuştuğumuz bir proje var, futbol okullarını orta Afrika’ya taşıyıp, Türkiye’yi burada tanıtmak istiyoruz. Orası futbolcu fabrikası. Devler Ligi’nde Astana çok ciddi bir rakip, çantada keklik görmüyoruz.”

UEFA BORÇLAR İÇİN SOPAYI GÖSTERDİ

Finansal Fair-Play konusuna değinen Özbek, şöyle konuştu: “UEFA kriterlerini çiğnesek bizi kupalardan men edebilirlerdi. Sıkıntının nedeni son 3 yıldaki yanlış transferlere ödenen paralar ve kur farkı.. İsviçreli’ye kur farkını anlatmak zor. Adamlarda böyle bir şey yok. UEFA’ya ‘ben artık ayağımı yorganıma göre uzattım’ diyoruz. ‘Bu sene 17 milyon dolar artı verdik’ diyoruz. Onlardan af istemiyoruz. 3 sene için geldik, karar aldık, ‘müsade et sonra senin istediğin performansa geleceğim’ diyoruz.”

GELECEĞİN YILDIZLARINI ALDIK

“Transferde çok para harcamadığımız için eleştiriliyoruz. Ama bu yanlış bir eleştiri. Kadromuza kattığımız Rodriguez, Carole ve Denayer ligin yıldızları olacak. Taraftarın haklı tepkisini önemsiyorum ama biz el ele verirsek bu takım herkesi yanıltacak. Transfere çok para harcanmamasına rağmen finalde başarı çizgisi yakalayacak. İbrahimoviç ile hiç görüşmedik. 1 ay bu transfer yazıldı. Dünyanın en çok kazanan 5 futbolcusundan biri. Senelik 25 milyon dolar adamın cebine giriyor. Biz Denayer’i aldık. 30 milyon poundluk son derece başarılı genç bir futbolcu...”

SNEİJDER'LA PROBLEMİ AŞTIK

“Sneijder’in sözleşmesi yenilenecek. Onunla şu ana kadar imza atılmamasının nedeni Finansal Fair-Play değil. Hem kendisiyle hem menajeriyle her konuda görüşüldü. İki yıllık sözleşme konusunda mutabakatımız tamdır. Bir-iki ufak şey var. Ama pürüz niteliğinde değil. Sneijder’ın bize direk ifadesi: ‘Galatasaray’da olmaktan memnunum, kalmak istiyorum.’ Koşullar değişse de biz buradayız. Sneijder ile Astana maçı sonrası imzalar atılabilir...”

SİNAN'DA IŞIK GÖRDÜM

“Kadromuzda Sinan Gümüş gibi bir hazinemiz var. Sinan çok değerli, genç bir futbolcu, yakışıklı.. Kendisi ışık gördüğüm bir oyuncu. Sinan bu dönemlerde tecrübe kazanacak, kendisini geliştirecek ve yakında Türkiye’nin de en önemli forveti olacak. Her mevkide 4 kişi olursa 44 futbolcu lazım, geçmişte de böyle yapılmış zaten. Şimdi 25 kişi var, bu kadroyu en etkili biçimde kullanmalıyız. Onun için Sinan gibi gençlerimiz bizim için çok önemli oyuncular.”

SARAY'DA KAVGA ÇIKMAZ

“Galatasaray Kulübü’nde kavga olmaz. ‘Yok Podolski baltayı aldı, öbürü makinalı ile geldi...’ Basının istediği hikayeler bizde yok. Bunu öncelikle herkesin bilmesi gerekiyor. Podolski-Selçuk kavgası diye bir şey yaşanmadı. Ortada bir şey yokken bu haber yazılıyor. Demekki bir şey olmadan böyle haberler yazılıyorsa, kim bilir gerçek bir şeyler yaşansa bir şey olsa neler yazılacak? Takım içinde bir sıkıntı yok, medya uyduruyor. Bildiğiniz bir şey varsa söyleyin....” (Star)