Duruma ailesi el koydu

Fenerbahçe'de takımda kalması gündeme gelen Serhat dün tedavi için Almanya'ya giderken, aile büyükleri de yöneticilerle bir görüşme yaptı. Genç futbolcunun babası, amcası ve dayısı, kulüp binasına gelerek yöneticiler Mahmut Uslu, Hakan Bilal Kutlualp ve Vedat Olcay ile bir süre görüştüler.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de takımda kalması gündeme gelen Serhat dün tedavi için Almanya'ya giderken, aile büyükleri de yöneticilerle bir görüşme yaptı. Genç futbolcunun babası, amcası ve dayısı, kulüp binasına gelerek yöneticiler Mahmut Uslu, Hakan Bilal Kutlualp ve Vedat Olcay ile bir süre görüştüler. Görüşme sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Serhat'ın dayısı Turgut Devekıran, genç futbolcunun hiçbir zaman Fenerbahçe'den kopmadığını söyleyerek, "Serhat hiçbir zaman Fenerbahçe'den kopmayacak. Birkaç gündür gazetelerde çıkan spekülasyonlar bizi üzdü. Serhat tedavi için Almanya'ya gitti. İstanbul'a dönecek ve futbol hayatını Fenerbahçe'de sürdürecek" diye konuştu.
Öte yandan Fenerbahçe'nin, Aurelio'nun transferini bitirmek üzere olduğu; sezon içinde Gençlerbirliği'ne imza atan, peşinat çekini alan Brezilyalı futbolcunun, Sarı-Lacivertli ekibe imza atmasında federasyon ve hukuk açısından engel bulunmadığı iddia edildi. Gençlerbiliği Başkanı İlhan Cavcav'ın "Bize attığı imzada 1 milyon dolar tazminat hükmü var. Başka kulübe giderse tazminat talep ederiz" şeklindeki açıklamaları üzerine Fenerbahçe ile yapacağı sözleşmeyi erteleyen Aurelio'nun iki gün içinde imza atacağı öğrenildi.
İlhan Cavcav ısrar ediyor
Brezilyalı'nındurumunu netleştirmek için federasyon yetkilileri ile görüşme yapan yöneticilerden Serkan Acar, Kırmızı-Siyahlı ekibin, Aurelio ile imzaladığı sözleşmenin tescil döneminde olmadığını öğrenince rahatladı. Transfer talimatının 25. maddesine göre Aurelio, tescil dönemi olan 15 Haziran'dan önce imza attığı için bu anlaşma geçerli sayılmayacak. Acar'ın görüşmelerini değerlendiren Cavcav, "Bizimle yaptığı anlaşmada tazminat koşulu var. Federasyon Fenerbahçe'ye lisans verebilir. Ama bizim tazminat hakkımız kalıcıdır. Transfer resmileşirse biz de derhal FİFA'ya gideceğiz" dedi.