Dürüst: Maç İstanbul'da oynanır

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, İstanbul'daki bombalı saldırılar nedeniyle UEFA tarafından 25 Kasım'dan, 2 Aralık'a ertelenen Juventus ile oynayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi maçının İstanbul'da yapılacağına inandığını söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, İstanbul'daki bombalı saldırılar nedeniyle UEFA tarafından 25 Kasım'dan, 2 Aralık'a ertelenen Juventus ile oynayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi maçının İstanbul'da yapılacağına inandığını söyledi. Dürüst, İtalyanların maçın ertelenmesiyle yetinmeyip, karşılaşmanın Türkiye dışında oynanmasını istemesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Bu işler İtalyan ekibinin 'gelmiyorum' demesiyle olmaz. Bu maç İstanbul'da oynanır diye tahmin ediyorum. Türkiye Futbol Federasyonu ve yerel yönetim güvence verir ve bu maç İstanbul'da oynanır. Devletimiz bu güvenceyi verir" dedi.
Şampiyonlar Ligi'nde bundan önce yine Juventus ile 1998'de aynı tür sıkıntı yaşamaları konusunda "Tesadüf oldu" açıklamasını yapan Dürüst, maçın oynanacağı yer konusundaki kararın prosedür gereği bir hafta içinde verilmesi gerektiğini de dile getirerek, "Ancak karar 1-2 gün içinde verilmeli. Böylece takımlar ne yapacağını bilir" diye konuştu. Terör hareketlerinin her yerde meydana gelebileceğine dikkat çeken Dürüst, İstanbul gibi bütün metropollerin bundan nasibini aldığını vurguladı.
Eşfak Aykaç'ın vefatı
Öte yandan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri, gazeteci ve spor adamı Eşfak Aykaç'ın ölümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Galatasaray camiası ve Türk futboluna emek veren herkese başsağlığı dileriz" denildi. 85 yaşında ölen Eşfak Aykaç'ın naaşı, bugün Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek. (Spor Servisi)