Dürüst'ten ağır suçlama

Galatasaray'da son haftalarda yediği hatalı goller nedeniyle taraftarın Akçaabat Sebatspor maçı sonrası ıslıklarla yuhaladığı kaleci Mondragon'a yönetim sahip çıktı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da son haftalarda yediği hatalı goller nedeniyle taraftarın Akçaabat Sebatspor maçı sonrası ıslıklarla yuhaladığı kaleci Mondragon'a yönetim sahip çıktı. İkinci başkan ve basın sözcüsü Ali Dürüst, bazı kesimlerin Mondragon'u kullanarak takım içinde huzuru bozmak istediğini ileri sürdü. "Kolombiyalı kaleci hakkında gereksiz spekülasyon yapılıyor" diyen Dürüst sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu şekilde Galatasaray içinde düzeni bozmak istiyorlar. Biz ondan memnunuz. Kendisi sözleşmesi sona erene dek takımda kalacak. Zaten takımda mutlu olduğunu ve kalmak istediğini daha önce söylemişti. Biz yönetim olarak oyuncularımızın birkaç maç değil, sezonluk performansına bakarız. Mondragon çok iyi kaleci. Elbette zaman zaman her insanın kötü günleri olabilir. Bunu atlatacağına inanıyoruz."
Öte yandan takım arkadaşları Kolombiyalı file bekçisiyle görüşerek kendisine moral vermeye çalıştı. Son günlerde hayli moralsiz olduğu gözlenen Mondragon nişanlısıyla birlikte eve kapanırken, kaptan Bülent Korkmaz bu oyuncuyu telefonla arayarak destek verdi.
Öte yandan Galatasaray camiasının önde gelen isimleri, Olimpiyat Stadı'nda yaşanan aksaklıklar nedeniyle Ali Sami Yen'e geri dönme konusunda görüş bildirdi. Taraftarlar da stadın uzak olması nedeniyle gidiş ve gelişlerde sıkıntı yaşadıklarını belirtirken, futbolcular da statdaki aşırı rüzgardan yakındı. Ancak yönetim artık Ali Sami Yen'e geri dönmenin imkansız olduğunu ve stadın kısa süre içinde yıkılacağını açıkladı. Bu gelişmelere rağmen yeni stat için henüz yıkımın başlamaması ve alınan kredideki pürüzler nedeniyle, camiadan bazı isimler Ali Sami Yen'e geri dönülmesi konusunda baskısını sürdürüyor.