Düşenler kapış kapış

Geçen sezon sonunda İkinci Lig'e düşen Altay, Göztepe ve Kocaelispor takımlarından 20 futbolcu, Süper Lig takımlarıyla el sıkıştı.

İZMİR - Geçen sezon sonunda İkinci Lig'e düşen Altay, Göztepe ve Kocaelispor takımlarından 20 futbolcu, Süper Lig takımlarıyla el sıkıştı. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler yaşayan üç takım, zorunlu olarak ellerindeki bazı oyuncuları satmak zorunda kaldı. Göztepe'den 9, Altay'dan 5, Kocaelispor'dan ise 6 futbolcu Süper Lig takımlarıyla anlaştı.
Göztepe'den Cem Baki Gaziantepspor, Helman Mkhalele Malatya-spor, Göksel Akıncı Denizlispor, Şenol Yavaş, Ersin ve Zafer Biryol Konyaspor, Tayfun Yungul ve Cumhur Diyarbakırspor, Göksel Yaman ise Trabzonspor'a transfer oldu. Altay'dan Sinan Kaloğlu Beşiktaş, İnanç Gültekin Malatyaspor, Özgür Vurur ve Ahmet Çağıran Çaykur Rizespor, Çağdaş Atan da Denizlispor ile anlaştı. Başkan Sefa Sirmen'in görevi bırakmasıyla çok sıkıntılı günler yaşayan Kocaelispor'da, Orhan Ak Galatasaray, Emrah Eren Trabzonspor, Nuri Çolak, Hüseyin ve Lazarov Gaziantepspor, Ahmet de Diyarbakırspor'a gitti. Altay'dan genç İbrahim de başta üç büyükler olmak üzere birçok kulübün transfer listesinde bulunuyor.
(Spor Servisi)