Duygun Yarsuvat ifade verdi

Duygun Yarsuvat ifade verdi
Duygun Yarsuvat ifade verdi
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'şike' soruşturmasında kendisine kumpas kurulduğu ,ddiasıyla yaptığı suç duyurusu kapsamında ifade verdi. Yarsuvat'a, "Fethullah (Gülen) grubu Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istedi. Bu parayı vermeyince malum süreç başladı" şeklindeki açıklamasının nedeni soruldu.

İSTANBUL - Aziz Yıldırım'ın "Futbolda şike" soruşturması kapsamında kendisine "Kumpas kurulduğu" şikayeti üzerine soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, bugün Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın ifadesini "Bilgisine sahibi" sıfatı ile aldı.

Yarsuvat'a savcılıkta, "Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istedi. Yıldırım bu parayı vermedi. Ondan sonra malum süreç başladı" şeklindeki sözlerinin kaynağının sorulduğu öğrenildi. Galatasaray Başkanı'nın ise cevaben, söz konusu iddiaların bir çok kez başkaları tarafından dile getirildiğini ve bu iddiayı da kendisi özel bir sohbette spor yazarı Atilla Gökçe'ye anlattığını, bunun da basına yansıdığını" söylediği belirtildi. Yüksel KOÇ (DHA)