Duygun Yarsuvat istifa edecek mi?

Duygun Yarsuvat istifa edecek mi?
Duygun Yarsuvat istifa edecek mi?
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Başkan Duygun Yarsuvat'ın açıklamaları ile ilgili konuştu. Yarsuvat'ın beyanının Galatasaray adına yapılmadığını belirten Yasaman, "Görüşleri tamamen akademik yorumlardır" dedi.

Duygun Yarsuvat'ın özel bir toplantıda spor yazarı Atilla Gökçe'ye Fenerbahçe 'nin yaşadığı şike süreciyle ilgili yaptığı açıklamalar gündem yarattı. Yarsuvat'ın "Fenerbahçe'den 50 milyon dolar istendi. Başkan Aziz Yıldırım ve kulüp vermeyince, malum süreç başladı" şeklindeki sözlerine Yıldırım'dan yanıt geldi. Fenerbahçe Başkanı, "Haberde yer aldığı üzere 50 milyon dolar ile ilgili, Aziz Yıldırım olarak benim hiç kimse ve hiçbir grupla herhangi bir diyaloğum olmamıştır" açıklamasını yaptı.

Galatasaray karıştı! Yarsuvat çatlağı


Yarsuvat hakkında, açıklamaları ile Aziz Yıldırım'ı koruduğu, bu nedenle camiadan tepki aldığı ve Galatasaray başkanlığından istifa edeceği iddiaları ortaya atıldı. Bu iddialara sarı-kırmızılı kulübün İkinci Başkanı Hamdi Yasaman yanıt verdi. NTV Spor'a açıklamalarda bulunan Yasaman, yönetimin bu konu ile ilgili olağanüstü bir toplantı yapmadığını ve Duygun Yarsuvat'ın istifasının söz konusu olmadığını söyledi.

Yarsuvat'ın beyanının Galatasaray adına yapılmış bir beyan olmadığını dile getiren Hamdi Yasaman "Bir sohbet toplantısında yapılan açıklama. Görüşler tamamen akademisyen ve hukukçu kimliğiyle. Yarsuvat'ın, Aziz Yıldırım'ın teklifi kabul etmediğiyle ilgili sözleri tamamen bir duyum. Son yıllarda bir çok iddia var. Yarsuvat da aldığı bir duyumu dile getirmiş olabilir. Bilmesi söz konusu değil. Başkanımız ne Aziz Yıldırım'ı korumuştur, ne şike vardır ne de yoktur demiştir. Ortada bir çok iddianame var. Dava da yeniden başladı. Her şey karmakarışık" diye konuştu.

Duygun Yarsuvat'ın, Aziz Yıldırım'ın avukatı veya danışmanı olmadığını vurgulayan Galatasaray İkinci Başkanı "Yarsuvat, fanatik bir Galatasaraylıdır. Onun Galatasaraylılığından şüphe edilemez. Taraftarımızın sakin olması lazım" dedi.

'Hani bize 4 atıyordunuz?'