Duygun Yarsuvat'tan Mahmut Uslu'ya cevap

Duygun Yarsuvat'tan Mahmut Uslu'ya cevap
Duygun Yarsuvat'tan Mahmut Uslu'ya cevap
Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Duygun Yarsuvat, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun sert çıkışına ilginç bir yanıt geldi.

Mahmut Uslu'nun, kadın basketbolundaki Lynetta Kizer krizi sonrası Galatasaray'ı hedef almıştı. Hükmen galip ilan edilmelerine neden olan hatanın sarı-kırmızılı yönetiminden kaynaklandığını savunan Uslu, "Bu yanlışlıkları yapanlar görevde kalıyor. Rahmetli Ali Ağabey (Ali Uras), Özhan Ağabey (Ozhan Canaydın) ve hatta Sayın Duygun Yarsuvat Hoca, başkan olsalardı bunların hiçbiri olmazdı. Tüm bu yanlışları basın toplantısı ile düzeltmeye çalışmazlardı. Böyle bir durum, onların başkanlık dönemlerinde olsa, o profesyonellerin görevine son verilir, kovulurlardı" ifadelerini kullanmıştı.

Uslu'nun sözlerinde adı geçen Duygun Yarsuvat, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "Aklı başında adam buna cevap verir mi?” diyerek, konuyla ilgili yorum yapmayacağını söyledi.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Lynetta Kizer krizi sonrası Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu kararıyla Fenerbahçe karşısında 76-72 kazanmasına karşın hükmen mağlup ilan edilmişti.