Eboue'den Aziz Yıldırım'ın cevap

Eboue'den Aziz Yıldırım'ın cevap
Eboue'den Aziz Yıldırım'ın cevap
Galatasaray'ın Fildişi Sahilli futbolcusu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "Galatasaray'ı Arena'da yeneriz" sözlerine yanıt verdi.

Son maçta kadroya giremeyen Emmanuel Eboue, TRT Spor 'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sabri'yi unutmadılar! UEFA listesinde


“İTALYA’DAN BİRÇOK TEKLİF ALDIM”

İstanbul 'a gelmeden önce Roma, Juventus ve Fiorentina'dan teklifler aldım. Şükürler olsun ki Galatasaray 'a geldim. İyi karşılandım, burada bir aile üyesi gibiyim. O kararı verdiğim için çok mutluyum. Emre Çolak ve Semih Kaya'yı kardeşim gibi görüyorum. Veysel Sarı ve Salih Dursun'un gelişiyle sağ bekte rekabet arttı."

MANCINI’NİN YENİ SİSTEMİNE YORUM

"Fatih Terim ile Roberto Mancini'nin felsefesi, sistemi ve antrenman metodları farklı. 4-4-2'den 3-5-2'ye geçmek kolay değildi. Ben ve benim gibi tecrübeli oyuncular için biraz daha kolay oldu, ama özellikle genç oyuncular ve bu sisteme alışık olmayanlar için zordu. Yeni sisteme adapte olabilmek için her gün birlikte çalışıyoruz ve meyvelerini de alıyoruz."

“GELMEKTE TEREDDÜT EDERDİM”

"Oynayaman her futbolcu mutsuz olur. Yabancı kuralıyla başa çıkmak kolay değil. Önemli olan bizim bununla başa çıkıyor olmamız. Yabancı kuralı, benim geldiğim dönemde olsaydı Galatasaray'a transfer olmakta tereddüt ederdim. Barcelona'ya bakarsanız yedekte oturanlar, tribünde olanlar hepsi çok mutlular. Bu yüzden dünyanın en iyi takımı."

Sneijder'in 28. hafta kehaneti


"FENERBAHÇE MAÇINI DÜŞÜNMÜYORUZ"

"Aziz Yıldırım'ın sözleri her futbolcuyu kamçılar. Ancak biz şu anda Fenerbahçe maçını düşünmüyoruz. Bu maçı konuşmak için çok erken. İki takım arasında bir rekabet, bir çekişme var. Bu yüzden gol atıp kulüp için bir şeyler başarıyor olmak benim için çok önemli. Teknik direktörünüzü ve taraftarınızı mutlu ediyorsanız bundan daha güzel bir şey yok."

“KARİYERİMİN EN GÜZEL GOLÜ...”

"Kariyerimin en güzel golünü geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'e attım."

"KOCA KAFA DROGBA"

Tek kelime ile takımd arkadaşlarını anlatması istenen Emmanuel Eboue; Muslera'yı 'moda', Drogba'yı 'koca kafa', Melo'yu 'dövme', Sneijder'i 'cüce', Selçuk İnan'ı ise 'saç' kelimeleri ile tarif etti.

Kralın dönüşü: Galatasaray-Chelsea