Eboue'yi yakan komisyon!

Eboue'yi yakan komisyon!
Eboue'yi yakan komisyon!
Emmanuel Eboue'nin başı 3 yıl önce Galatasaray'a transferinde yaptığı hata nedeniyle derde girdi.

Menajerini devre dışı bırakması yüzünden FIFA, Emmanuel Eboue’ye 1.1 milyon euroluk tazminat cezası kesti. Fildişi Sahilli oyuncu, bu parayı ödemez ise 5 veya 6 ay sahalardan men cezası alacak.

Galatasaray Burak Yılmaz'ın sözleşmesini uzattı


Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Eboue’nin kendini yaktığı olayın perde arkası şöyle:

BOISSAU FENA KIZDI

Galatasaray Kulübü, 3.5 milyon euro bonservis bedeli ve yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında 16 Ağustos 2011 yılında Eboue’yi Arsenal’den transfer etti. Ancak yıldız oyuncu, sözleşmeli FIFA menajeri olan Pascal Boissau’yu aracıların telkini sonrasında devre dışı bırakıp, Türk menajer Ali Egesel aracılığı ile sarı-kırmızılı takıma imza attı. Böylece Boissau, menajerlik komisyonunu alamadı.

Menajer Boissau, çok önemli bir gelir kalemini yitirdiği için FIFA’ya başvurdu ve oyuncusunu şikayet etti. İşin peşin bırakmayan menajerin şikayetin değerlendiren FIFA, 3 hafta önce kararını verdi. Eboue, Galatasaray’a transferinde menajerini mağdur ettiği gerekçesiyle tam 1.1 milyon euro para cezasına çarptırıldı.

Mevlüt adım adım Galatasaray'a


KRİTİK CEZA EŞİĞİ 3 AY

Emmanuel Eboue’nin bu parayı eski menajerine ödememesi halinde 5-6 ay arası sahalardan men cezası alabileceği de kararda vurgulandı.

Sarı-kırmızılı kulüp, FIFA tarafından kendisine iletilen kararı, bu olayda taraf olmadığı içi Fildişi Sahilli yıldıza bildirdi ve cezayı ödemesi gerektiğini iletti. Eboue, bu parayı ödemez ve FIFA’dan 3 ayı aşan bir men cezası alırsa sözleşmesi gereği Galatasaray, kontratını tazminatsız feshetme hakkına sahip olacak.

Galatasaray'dan 'satış' açıklaması