Ebru Köksal: Fenerbahçe'ye kırgınım

Ebru Köksal: Fenerbahçe'ye kırgınım
Ebru Köksal: Fenerbahçe'ye kırgınım
Şike sürecinde UEFA'ya yazılan mektup nedeniyle Fenerbahçe camiasının tepki gösterdiği Ebru Köksal, suskunluğunu bozdu.

Mehmet Ali Aydınlar döneminde Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) görev alan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal, Beyaz TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Aydınlar'dan 'kupa' itirafı


TFF'de görev yaptığı dönemle ilgili kendisi hakkında yapılan eleştiriler hakkında Köksal, "Mehmet Ali Aydınlar söylenecek her şeyi söyledi. Tamamıyla görüşmeleri kendisinin yaptığını ifade etti. Bu konuda konuşmadım, konuşmak da istemedim. Zaten bu saatten sonra konuşmam uygun olmaz. 4 ay 5 gün TFF'de çalıştım. Bu süreçte kimse kendi başına hareket etmedi. Camialara zarar verecek çalışma içinde de olmadık. Tabii ki çok haksızlığa uğradım. Aydınlar’ın açıklamasıyla durum zaten biraz daha anlaşıldı" dedi.

"Galatasaraylı olmanızdan dolayı mı hedef gösteriliyorsunuz?" sorusuna Köksal, "Onu bilemiyorum. Hedef gösterenlere sormak gerek" yanıtını verdi.

Yıldırım: Aydınlar numara yapıyor


"TFF'YE YANLIŞ DÖNEMDE GİTMİŞİM"

Galatasaray yöneticisi, " Fenerbahçe camiasına kırgınım. Ama bu kırgınlığı da anlayışla karşılayabiliyorum. Ben başka büyük kavga ve savaşın arasında kalan, işini yapmaya çalışan insandım. Günü geldiğinde hakkımızı teslim edeceklerdir. Ben bu dosyayı bilmiyorum. İçerisinde de olmadım. Mehmet Ali Aydınlar konuşmasında yeni yapılanmadan, tasarruftan, ileriye dönük alt yapı çalışmalarından bahsetti. Oradaki 4 aylık süreçte vaktimin yüzde 99’unu bu işlere harcadım. İçinde bulunmak istemediğim bir süreçti. Uzun vadeli projeler ve Türk futbolunun yeni yapılanması için TFF'ye gitmiştim. Yanlış dönemde gitmişim. 1.5 senedir bunun sıkıntılarını çekiyorum. Bir an önce bu konu kapansın istiyorum. Bu konuda ailem de hayli üzüntülü. Benim bu süreçte bir suçumun olmadığını onlar da biliyor" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'de olay büyüyor