Ecclestone'a büyük onur

Gelecek yıldan itibaren Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapacak olan Bahreyn, yarışların patronu Bernie Ecclestone'ı krallıktaki en yüksek dereceli madalya ile ödüllendirdi.

MANAMA - Gelecek yıldan itibaren Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapacak olan Bahreyn, yarışların patronu Bernie Ecclestone'ı krallıktaki en yüksek dereceli madalya ile ödüllendirdi. Bahreyn'de, sadece ülkeye büyük hizmette bulunan insanlara verilen madalyanın, yarışların Bahreyn'de düzenlenmesinde büyük emeği geçen Ecclestone'a teşekkür etmek icin verildiği belirtildi. Bernie Ecclestone'a madalyasını, Bahreyn Prensi Şeyh Salman bin Hamad Al Khalifa takdim etti. Törenin ardından 4 Nisan'da Formula 1 yarışlarının yapılacağı Bahreyn Uluslararası Yarış Pisti gezildi. Ecclestone, hazırlıkların çok iyi gittiğini ve Bahreyn'deki yarışın çok iyi geçeceğine inandığını kaydetti.
Koltuğu satın aldı!
Macar pilot Zsolt Baumgartner, Macaristan Hükümeti'nden aldığı 2.7 milyon dolarlık destekle Minardi takımında kalan son koltuğa sahip oldu. Böylece Formula 1 tarihinde ilk kez bir hükümet, bir pilota sponsorluk yapmış oldu. Acil şekilde paraya ihtiyaç duyan Minardi, beraberinde sponsorluk getiren Macar pilotu takıma dahil ederken, dün resmi sözleşme imzalandı.
Baumgartner, gelecek sezondan itibaren İtalyan pilot Gianmaria Bruni ile birlikte Minardi'nin başarısı için ter dökecek. Macar pilot, geçen sezon Jordan takımında Ralf Firman'ın kaza yapıp sakatlanması üzerine Macaristan Grand Prix'inde yarışmıştı. Formula 1'de bir takımın koltuğunu satın almak yeni bir olay değil. 1972'de Niki Lauda, March takımında Ronnie Peterson'un yanında yarışmak için 35 bin dolar ödemiş, daha sonra 3 kez dünya şampiyonu olmuştu. (Spor Servisi)