Eddie Griffin'in acı sonu

NBA'in haşarı çocuklarından Eddie Griffin geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Aslında Griffin'in hayatını kaybettiği kaza bir hafta önce gerçekleşti.

HOUSTON - NBA'in haşarı çocuklarından Eddie Griffin geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Aslında Griffin'in hayatını kaybettiği kaza bir hafta önce gerçekleşti. Ünlü oyuncu, 17 Ağustos gecesi hemzemin geçitte jipiyle bir trenin altında kaldı. Ancak kazada cesedinin tamamen yanması nedeniyle Griffin'in kimliği yaklaşık bir hafta sonra diş kayıtlarıyla ortaya çıkarıldı.
2001 draft'ında New Jersey Nets tarafından yedinci sırada seçilen Griffin NBA'de kendisinden çok şey beklenen oyunculardan biri olmasına karşın, saha dışındaki sorunları nedeniyle bir türlü istenilen çıkışı yapamadı. New Jersey Nets, Houston Rockets ve Minnesota Timberwolves takımlarında oynayan 25 yaşındaki oyuncu, mart ayında Timberwolves tarafından serbest bırakılmıştı. Griffin'in Houston'da eski formuna ulaşmak için çalıştığı ve gelecek sezon bir Avrupa takımında forma giymek istediği kaydedildi.
Timberwolves Basketbol Şubesi Asbaşkanı Kevin McHale, NBA'in son derece yetenekli bir oyuncu kaybettiğini söyledi. Eski takım arkadaşlarından Mark Madsen ise Griffin'in takımda çok sevilen bir kişi olduğunu belirtti. Griffin, NBA'deki beş sezonunda 7.2 sayı, 5.8 ribaunt ve 1.7 blok ortalamalarıyla oynadı. (Spor Servisi)