Eden Hazard'ı şaşırtan övgü

Eden Hazard'ı şaşırtan övgü
Eden Hazard'ı şaşırtan övgü
Belçika Teknik Direktörü Wilmots, Eden Hazard'ı dünyanın en iyi 5 oyuncusu arasında gösterdi. Genç yetenek ise bu övgüyü hak etmediğini söyledi.

ANKARA - 2014 Dünya Kupası'nda H Grubu'nda mücadele eden Belçika'nın çalıştırıcısı Marc Wilmots, düzenlediği basın toplantısında, takımının altın bir jenerasyon yakaladığını belirterek, "Kupayı kaldıracak güçteyiz" dedi.

Kadrosunda olağanüstü yetenekli oyuncular olduğunu ve bu isimlerin övgüyü hak ettiğini ifadee eden Wilmots, "Eden Hazard, dünyanın en iyi 5 oyuncusu arasında gösterilebilir çünkü bunun için gereken her şey kendisinde mevcut" değerlendirmesinde bulundu.

Hazard ise Wilmots'un bu değerlendirmesiyle ilgili daha sonra kendisine yöneltilen soru karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. "Gerçekten Wilmots öyle mi dedi?" ifadesini kullanan Hazard, kendisini dünyanın en iyi futbolcuları arasında görmediğini vurguladı.

Başarılı futbolcu, "Dürüst olmak gerekirse bu değerlendirmeyi hak ettiğimi henüz düşünmüyorum. Dünyanın en iyi 5 oyuncusu arasına girmem için öncelikle daha çok gol atmam gerekli. Neredeyse her maç fileleri havalandırmalıyım ki bunu her sezon yapan Messi ve Ronaldo gibi en iyi oyuncuların arasına gireyim. Teknik direktörüme güzel sözleri için teşekkür ediyorum ama aynı fikirde değilim" diye konuştu.

Belçikalı oyuncu, geçen sezon Chelsea formasıyla 49 maçta 17 gol ve 10 asistlik bir performans sergilemişti. (AA)