Edirnespor yardım bekliyor

Edirnespor yardım bekliyor
Edirnespor yardım bekliyor
Biriken borçları nedeniyle zor günler geçiren şehrin Sarı Kırmızılı temsilcisi, başlattığı kampanya ile Edirne halkından yardım bekliyor.

Radikal.com.tr 1966 yılında kurulan Edirnespor, biriken borçları nedeniyle zor günler geçiriyor. Uzun yıllar profesyonel liglerde mücadele eden yarım asırlık bir geçmişe sahip Sarı Kırmızılılar, kulüp binası üzerine astıkları pankart ile biriken elektrik borçlarının ödenmesi için yardım kampanyası başlattı. 

Geçmiş yıllara ait 30 bin TL’lik borç nedeniyle Muammer Şener Tesisleri’nin elektriğinin kesildiği belirtilen kampanya ile Sarı Kırmızılar, son ödeme tarihi 26 Aralık 2013 olan borç için Edirne halkından yardım bekliyor. BİR KEZ DAHA DÜŞMENİN EŞİĞİNDE

1966 yılında Meriçspor ve Suspor ile birleşerek kurulan Edirnespor, o dönem doğrudan Türkiye 2. Ligi’ne dâhil olan 11 takımdan biri oldu.
Tarihinin en iyi sezonunu 1994-1995 sezonunda yaşayan Sarı Kırmızılılar, 2. Lig’de yer aldığı grubu ilk ikide tamamlayarak Yükselme Grubu’na çıktı. Süper Lig’in kapısından dönen şehrin köklü takımında gerileme dönemi başladı ve 2002-2003 sezonunda tarihinde ilk kez amatör lige düştü. 

Zamanla şehrin desteklediği Edirne Gençlik Kulübü ve Keşanspor gibi takımlarının gerisinde kalan Edirnespor, 2003 yılından beri amatör ligde yer alırken, şu an Süper Amatör Lig’de mücadelesini sürdürüyor. Sarı Kırmızılılar, oynadığı 4 karşılaşmada aldığı bir puan ile küme düşme hattında yer alıyor.