Edirnespor'da Rusya tedirginliği!

Edirnespor'da Rusya tedirginliği!
Edirnespor'da Rusya tedirginliği!
Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası C Grubu'nda 3 Aralık Perşembe günü Sibirya'da yapacakları Enisey maçı için Rusya'ya gitmekten tedirgin olduklarını söyledi.

RADİKAL - Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, "Rusya'ya gitmeye tedirginiz. Son günlerde olan olaylar iki ülkeyi gerdi. İnşallah bu olaylar sahaya ve oradaki ilişkilerimize yansımaz" dedi.

Krasnoyarsk şehrinde 3 Aralık Perşembe günü oynanacak maça iyi hazırlandıklarını vurgulayan Başkan Boyacıoğlu, "Enisey maçı, Sibirya'daki stadyumda oynanacak. Takım olarak bugün uçakla yola çıkıyoruz. Takımımız bu maçada iyi hazırlandı. Umarım hak ettiğimiz hazırlığın karşılığını alırız. Öte yandan, spor, dostluk, kardeşlik ve centilmenliktir. Sporun birleştirici gücünü Rusya'da göstereceğiz" diye konuştu.

Türkiye'nin Suriye sınırında hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağını düşürmesi sonrası Rus kulüpleri, devre arasında Antalya'da yapacağı kampları iptal etmişti. Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko ise Rusya'daki hiç bir futbol kulübünün Türkiye'den futbolcu transfer etmeyeceğini açıklamıştı. Rusya Voleybol Federasyonu da Türk takımlarıyla oynanacak maçların ileri bir tarihe alınması talebiyle resmi başvuruda bulunmuştu.

Rusya Türkiye'den futbolcu transferini yasakladı