Ediz'in ölüm nedeni kalp krizi

Ediz'in ölüm nedeni kalp krizi
Ediz'in ölüm nedeni kalp krizi
Eskişehirspor'un 26 yaşında hayatını kaybeden genç futbolcusu Ediz Bahtiyaroğlu'nun ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı.

Eskişehir’de evinde yaşama veda eden Eskişehirsporlu futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu’na Cumhuriyet savcısı gözetiminde otopsi yapıldı.

Savcılık yetkilileri, genç yaşta yaşamını yitiren futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu’na Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi morgunda klasik otopsi yapıldığını söyledi.

Yetkililer, genç futbolcunun kalp krizi sonucunda yaşamını yitirmiş olduğunun gözlendiğini, herhangi bir ilaç alımıyla ilgili bulguların görülmediğini belirtti.

Cumhuriyet savcılığı yetkilileri otopside Ediz’de alınan bir parçanın Adli Tıp Kurumu’na gönderileceğini, tahlil sonucunun ise 1 ay içerisinde kendilerine ulaşacağını söyledi.

Otopsi ardından Ediz Bahtiyaroğlu’nun cenazesini yakınları teslim aldı. Ediz’in cenazesi Tepebaşı Belediyesi’ne ait cenaze aracına konularak çevre yolu üzerindeki Eskişehirspor Tesisleri’ne götürüldü. Burada yapılan törene Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral Şaban Umut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Ediz’in babası İsmail Bahtiyaroğlu, ağabeyi Engin Bahtiyaroğlu, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Teknik Direktör Ersun Yanal, yöneticiler, futbolcular ve taraftarlar katıldı. Kulüp Başkanı Halil Ünal ile Eskişehirspor Takım Kaptanı Servet Çetin birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Ediz’in Türk Bayrağı, Eskişehirspor Bayrağı ile formasının üzerine konulduğu tabutunun önünde cenaze namazı kılındı. Törende de yöneticiler, teknik kadro ile futbolcular gözyaşına boğuldu.

Ediz’in cenazesi törenin ardından toprağa verilmek üzere Bursa’ya götürüldü. Ediz için Bursa Ulu Camii’nde ikindi namazı ardından cenaze töreni düzenlenecek. (dha)