Efes-Asvel oynuyor

Eurolig'de C Grubu'nda mücadele eden Efes Pilsen, grubundaki ikinci maçında bugün Fransa temsilcisi Asvel Lyon Villeurbanne'u konuk ediyor.

İSTANBUL - Eurolig'de C Grubu'nda mücadele eden Efes Pilsen, grubundaki ikinci maçında bugün Fransa temsilcisi Asvel Lyon Villeurbanne'u konuk ediyor. Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki karşılaşma saat 19.40'ta başlayacak. Grubundaki ilk maçında İspanya'nın TAU Ceremica takımını 87-83 yenen Efes Pilsen'in antrenörü Oktay Mahmuti, ligdeki iddialarını sürdürmeleri için Asvel'i yenmeleri gerektiğini söyledi. Mahmuti, Avrupa Ligi'nde mücadele eden takımların aynı güçte olduğunu belirterek, "Asvel de iyi bir kadroya sahip. Bu maç için iyi hazırlandık. Taraftarlarımızın desteğiyle karşılaşmadan galip ayrılacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Öte yandan Ülker'in Eurolig'deki ilk maçında yendiği AEK, Amerikalı oyun kurucu Kyle Hill'le bir aylığına anlaştı. AEK, Hill'le takımın oyun kurucusu Horace Jenkins'in, geçirdiği trafik kazasında dizinden sakatlanması yüzünden sahalardan en az üç hafta uzak kalacak olması nedeniyle anlaştı. (Spor Servisi)