Efes bir adım önde başlayacak

Basketbol Erkekler Ligi play-off yarı final serisinin ilk maçında Efes Pilsen, Galatasaray'la karşı karşıya gelecek. Abdi İpekçi Salonu'nda 18.30'da başlayacak mücadeleyi TRT 2 naklen yayınlayacak.

İSTANBUL - Basketbol Erkekler Ligi play-off yarı final serisinin ilk maçında Efes Pilsen, Galatasaray'la karşı karşıya gelecek. Abdi İpekçi Salonu'nda 18.30'da başlayacak mücadeleyi TRT 2 naklen yayınlayacak. Karşılaşmayı Haluk Yeşiloğlu-Tolga Şahin hakem ikilisi yönetecek. Normal sezonda iki maçı da kazanan Lacivert-Beyazlı ekip, seriye 1-0 önde başlayacak.
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirterek, "Bunun için önce Galatasaray'ı elemek zorundayız. Rakibimiz iyi bir takım. Özellikle Koch ve Arda Fenerbahçe maçında iyi oynadılar. Ancak biz bu oyuncuları tanıyoruz. Onlara karşı önlem alacağız. Savunmamız çok iyi, Fenerbahçe'ye 35 sayı atan Koch'a kolay fırsat vermeyiz. Sonuçta, biz de Eurolig'e katılma hesapları yapıyoruz. 1-0 avantajını iyi kullanarak, finale yükselmek istiyoruz" dedi. Özerhun takımda Kerem ile Brown'un sakatlıklarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.
Galatasaray Antrenörü Erman Kunter ise Fenerbahçe'yi eleyerek moral kazandıklarını ifade ederek, "Efes Pilsen favori olabilir, ama maça asılıp, onlara kafa tutacağız. Güçlü rakibimizin deneyimli bir kadrosu var. Ancak oyun bitmeden hiçbir şey belli olmaz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Umarım maça başka faktörler yansımaz. Sakatlığı süren Lyday'in oynaması zor."
Öte yandan karşılaşmanın biletleri satışa çıkarıldı. Bilet fiyatları 9 ve 6.5 milyon lira olarak belirlendi. (Spor Servisi)