Efes işi Moskova'ya bıraktı

Eurolig'de Cibona'ya yenilen Efes Pilsen'de, gruptaki ilk yenilgiyi almanın üzüntüsü yaşanıyor. Coach Antrenör Oktay Mahmuti, maçın hiçbir bölümünde oyunu kontrol edemediklerini ve karşılaşmayı uzatmada yitirdikleri için çok üzgün olduğunu söyledi.

ZAGREB - Eurolig'de Cibona'ya yenilen Efes Pilsen'de, gruptaki ilk yenilgiyi almanın üzüntüsü yaşanıyor. Coach Antrenör Oktay Mahmuti, maçın hiçbir bölümünde oyunu kontrol edemediklerini ve karşılaşmayı uzatmada yitirdikleri için çok üzgün olduğunu söyledi. Mahmuti, Hırvat rakipleri karşısında boş şutları sayıya çeviremediklerini belirterek, "Çok şut kaçırdık. İstediğimiz ve planladığımız oyunu sergileyemedik. Böyle oynayınca da maçı kaybetmek kaçınılmazdı" dedi. 9 nisanda Moskova'da CSKA ile oynayacakları karşılaşmanın kendileri için daha önemli olduğunu vurgulayan Mahmuti, "Final Four'a gidebilmek için, kesinlikle CSKA Moskova'yı yenmeliyiz. Cibona Zagreb karşısında aldığımız yenilginin çok da önemli bir yanı yok. CSKA'yı deplasmanda yenerek, Final Four'a çıkabiliriz" diye konuştu.
CSKA Moskova'nın Malaga'yı farklı yenmesinden sonra, grupta düğümü çözecek maç 9 nisanda Rusya'da oynanacak CSKA-Efes karşılaşması. Efes Pilsen'in bu maçı kazanması gerekiyor. Tek sayılık bir yenilgi halinde Efes, son maçta CSKA'nın Zagreb'de Cibona'ya yenilmesini bekleyecek. Aksi takdirde, Rus ekibi grupta birinci sırayı alarak Final Four biletini cebine koyacak. (Spor Servisi)