Efes kazandı ama tedirgin

Efes Pilsen, grubunun güçlü takımı CSKA Moskova'yı 71-69 yenerek Eurolig'de yenilmezliğini ve Final Four iddiasını devam ettirdi.

İSTANBUL - Efes Pilsen, grubunun güçlü takımı CSKA Moskova'yı 71-69 yenerek Eurolig'de yenilmezliğini ve Final Four iddiasını devam ettirdi.
Maçın başında Rus takımının, Brown ve Kambala'ya sıkı önlemler alması nedeniyle sayı bulmakta güçlük çeken Efes Pilsen, uzun süre yenik oynadıktan sonra ilk periyodun bitmesine 1.5 dakika kala Granger'ın basketleriyle öne geçmeyi başardı: 18-16. Lacivert-Beyazlı takım, bu çeyreği Kerem'in üst üste iki üçlüğüyle 26-18 önde kapattı. İkinci periyotta Efes aradaki farkı korumayı başardı ve devre 39-34 bitti.
Fark açılıyor
İkinci yarının başında sahada fırtına gibi esen bir Efes Pilsen vardı. Takım halinde kusursuz savunma yapan Oktay Mahmuti'nin öğrencileri, CSKA'yı top kayıplarına zorlayarak arayı açmaya başladı. 25. dakikada 49-34'lik skoru yakalayan Efes, bu periyotun sonlarında Kambala'yı dinlendirmek için kenara alıp, Asım'ı sahaya sürünce fark kapandı.
CSKA Moskova, son periyotta Alexander'la pota altına iyice ağırlığını koyarak 35. dakikada durumu eşitledi: 59-59. Son bölümde Marcus Brown'un kişisel çabası ve Alper'in bitime 20 saniye kala attığı kritik üçlük Efes Pilsen'e galibiyeti getirdi ama 2 sayılık bu galibiyetin Final Four için yeterli olup olmayacağını Moskova'daki maç gösterecek.
(Spor Servisi)