Efes maçına gitmek için 12 güzel neden!

Türk basketbolseverler, 'amigo kızlar' kavramıyla ilk kez televizyondan yayımlanan NBA maçlarında tanıştı. Daha sonra Türk takımlarının Avrupa'daki, maçlarında molalarda rakip takımların seyircisini coşturan dansçı kızları gördük.

İSTANBUL - Türk basketbolseverler, 'amigo kızlar' kavramıyla ilk kez televizyondan yayımlanan NBA maçlarında tanıştı. Daha sonra Türk takımlarının Avrupa'daki, maçlarında molalarda rakip takımların seyircisini coşturan dansçı kızları gördük. 'Amigo kızlar' kavramının Türkiye'ye gelişi ise doğal olarak Türk basketbolunun Avrupa arenasındaki en deneyimli ekibi Efes Pilsen'le gerçekleşti.
2002 yılında NBA takımlarının 'amigo kızları' anlayışıyla kurulan 'Efes Kızları', bugün artık tamamen ayrı bir karakter haline gelerek kendi takım kültürünü, disiplinini oluşturdu ve kendi logosuyla ayrı bir kimlik kazandı.
Üniversite öğrencisi veya mezunu, 22-28 yaş arası 12 genç kızdan oluşan takım her maça en az basketbol takımı kadar disiplinli hazırlanıyor, koreograflar, dans eğitmenleri, kondisyonerler tarafından çalıştırılıyor. NBA'deki meslektaşları kadar iddialı olan 'Efes kızları', Lacivert-Beyazlı taraftarlar için takımlarının maçlarını daha renkli hale getiriyor.
(Spor Servisi)