Efes Pilsen 'oley' peşinde

Eurolig Top 16'ya hayal kırıklığı yaratarak başlayan Efes Pilsen, F Grubu'ndaki üçüncü maçında Winterthur Barcelona'ya konuk oluyor.

BARCELONA - Eurolig Top 16'ya hayal kırıklığı yaratarak başlayan Efes Pilsen, F Grubu'ndaki üçüncü maçında Winterthur Barcelona'ya konuk oluyor. Saat 21.45'te başlayacak mücadelede kadro dışı bırakılan Cenk Akyol ve Horace Jenkins, Efes Pilsen'in kadrosunda yer almıyor. Karşılaşma her zaman olduğu gibi Sky Türk ekranlarından naklen yayımlanacak.
Gruptaki ilk iki maçını kaybederek çeyrek final şansını zora sokan Lacivert-Beyazlılar Avrupa kupalarında deplasmanda hiç yenemediği (yedi maçta yedi mağlubiyet) İspanyol rakibi karşısında bu şanssızlığına son vermek amacında.
Efes Pilsen'deki kariyeri boyunca en zorlu günleri geçiren koç Oktay Mahmuti, Barcelona maçının final niteliğinde olduğunun farkında. Makedon asıllı teknik adam "Bu şartlar altında nasıl bir karşılaşmaya çıkacağımızı biliyoruz. Onlar da bizimle aynı hedef doğrultusunda çalışan bir ekip. En iyimizi ortaya çıkarıp, gelişmelere göre hareket edeceğiz" sözleriyle maçı değerlendirdi.
İstanbul ekibinin genel menajeri Engin Özerhun da, durumu kendi lehlerine çevirecek güçlerinin olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Bu maç bizim için dönüm noktası olacak. İyi durumda olduğumuzu söyleyemem. Ama her zaman kötü olduğumuz dönemlerde çıkış yakaladık. Umarım bu maç da çıkışımızı başlatır." (Spor Servisi)