Efes Pilsen yolu yarıladı

Play-off yarı finalinde seriye 1-0 önde başlayan Efes Pilsen, Galatasaray'ı 95-83 yenerek durumu 2-0 yaptı ve finale yaklaştı.
Maçın başlarında Sarı-Kırmızılı takımın pota dibinde bol yardımlaşmalı savunmasındaki başarısı ve Lyday'in skor üretimine önemli ölçüde katkı yapması, Efes'i şaşırttı.

İSTANBUL - Play-off yarı finalinde seriye 1-0 önde başlayan Efes Pilsen, Galatasaray'ı 95-83 yenerek durumu 2-0 yaptı ve finale yaklaştı.
Maçın başlarında Sarı-Kırmızılı takımın pota dibinde bol yardımlaşmalı savunmasındaki başarısı ve Lyday'in skor üretimine önemli ölçüde katkı yapması, Efes'i şaşırttı. Brown, Kerem ve Asım gibi üç asından yoksun oynayan Lacivert-Beyazlılar, Kambala'yı içeride kullanmaya çalışırken hayli top kaybetti ve Galatasaray ilk çeyreği 6 sayıyla önde kapattı. İkinci periyoda fırtına gibi giren ve 15-0'lık bir seriyle dizginleri eline alan Efes Pilsen'in bu atağında Granger'ın isabetli dış şutları büyük rol oynadı. Bu periyotta ilk üç dakikayı basketsiz geçen Cim Bom ise devrenin sonlarında tekrar rakibini yakaladı. Ribauntlarda üstünlük kuran ama toplam 13 top kaybeden Efes, soyunma odasına 1 sayılık avantajla gitti.
Tutmayan alan savunması
Oyun kurucu Kerem'in yokluğunu hissetse de, ikinci yarıda top kayıplarını azaltan Efes, rakibinin kozu Koch'un da faul sorunu yaşamasını değerlendirerek, üçüncü çeyreğin tamamını önde götürdü. Son bölüme 8 sayılık avantajla giren Lacivert-Beyazlı takıma, Galatasaray alan savunması yaparak karşılık vermeye çalıştı ama Granger'ın üçlüklerde 6/7 gibi müthiş bir isabet tutturması, Sarı-Kırmızılılar'ın skora yeniden ortak olmasını engelledi. Sonuçta Efes Pilsen, sahadan 12 sayı farkla galip ayrılmayı bildi. Seride ikinci maç cumartesi günü oynanacak. (Spor Servisi)