Efes Pilsen'de sorun yok

Basketbolda Avrupa Ligi A Grubu'ndaki son maçında Fransa'nın PAU Orthez takımına 71-69 yenilen ve grubu üçüncü sırada tamamlayan Efes Pilsen'de, gözler ikinci tur kuralarına çevrildi.

İSTANBUL - Basketbolda Avrupa Ligi A Grubu'ndaki son maçında Fransa'nın PAU Orthez takımına 71-69 yenilen ve grubu üçüncü sırada tamamlayan Efes Pilsen'de, gözler ikinci tur kuralarına çevrildi. Efes Pilsen ile Ülkerspor'un, yarın çekilecek ikinci tur kuralarında eşleşmeleri söz konusu değil.
Efes Pilsen Menaceri Engin Özerhun, PAU Orthez'i İstanbul'da yenerek ilk tur maçlarını galibiyetle tamamlamak istediklerini, ancak bunu yedikleri son saniye basketiyle başaramadıklarını belirterek, "Herşeye karşın Avrupa Ligi'nin en zor grubunu üçüncü sırada tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Efes Pilsen, ligde ilk turda deplasmanda yaptığı 7 maçın 4'ünü kazanarak dış sahada daha başarılı bir görüntü ortaya koydu. Lacivert-Beyazlılar, deplasmandaki 3 karşılaşmayı da yitirirken, kendi sahasında ise 7 maçta 4 galibiyet, 3 yenilgi elde etti. (Spor Servisi)