Efes Pilsen'e İstanbul 'acı vatan'

Efes Pilsen, bu sezon 'acıların takımı' oldu. Eurolig F Grubu'nda yer alan Lacivert-Beyazlılar, Panathinaikos yenilgisinin ardından önceki gece de Abdi İpekçi'de Prokom'a boyun eğdi.

İSTANBUL - Efes Pilsen, bu sezon 'acıların takımı' oldu. Eurolig F Grubu'nda yer alan Lacivert-Beyazlılar, Panathinaikos yenilgisinin ardından önceki gece de Abdi İpekçi'de Prokom'a boyun eğdi. Üstelik de ilginç bir maçta. Andersen'in kazandırdığı basketin, süre bitiminden sonra atıldığı gerekçesiyle iptal edilmesiyle, soyunma odasına giden Polonya takımı sahaya döndü ve skor 61-61'ken uzatmaya gidildi. Uzatma bölümünde de kötü oyununu sürdüren Efes, maçı 71-67 kaybederken hem tarihinde Prokom'a ilk kez mağlup oldu, hem de gruptaki şansını zora soktu. Lacivert-Beyazlılar ayrıca bu sezon evinde oynadığı sekiz maçta beşinci yenilgisini aldı.
Yenilgi sonrası bir açıklama yapan genel menajer Engin Özerhun, Prokom karşısında normal sürede kötü oynadıklarını belirtirken grupta bir anlamda teslim bayrağını çektiklerini ifade etti. Özerhun, "Normal sürede biraz akıllı olsaydık kazanırdık, ancak yapamadık. Uzatma bölümünde de başarılı olamadık. Tur iddiasından büyük ölçüde uzaklaştık. Bu performansla çeyrek final zor" diye konuştu.
Oyun kurucu sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen Özerhun, Özerhun, Cenk Akyol'u da eleştirdi. Genel menajer, genç oyuncularının bu sezon gösterdiği kötü performansla NBA'ye gidecek durumda olmadığının altını çizdi. (Spor Servisi)