Efes Pilsen'e zorlu rakipler

Eurolig'in 'Top 16' aşamasında Türkiye'yi temsil
eden Efes Pilsen'in rakipleri belli oldu. Kuraya üçüncü torbadan giren Lacivert-Beyazlılar, E Grubu'yla birlikte en zorlu gruba düştü.

BARCELONA - Eurolig'in 'Top 16' aşamasında Türkiye'yi temsil
eden Efes Pilsen'in rakipleri belli oldu. Kuraya üçüncü torbadan giren Lacivert-Beyazlılar, E Grubu'yla birlikte en zorlu gruba düştü.
Galibiyet yüzdelerine bakıldığında, Efes Pilsen birinci torbanın en iyi üçüncü (Panathinaikos, 14 maçta 11 galibiyet), ikinci torbanın en iyi (Barcelona 14 maçta 9 galibiyet) takımını çekti.
Uzun yıllardan beri Avrupa'nın en üst düzey liginde oynayan Efes, Yunan ekibi Panathinaikos ve İspanyol devi Barcelona'yla birçok kez karşı karşıya geldi. Genel istatistiklere bakıldığında Efes, bu takımları evinde yeniyor ama deplasmanda aynı başarıyı gösteremiyor. Lacivert-Beyazlılar Prokom'la oynadığı sekiz maçta Polonyalı rakibine galibiyet yüzü göstermedi.
Efes Pilsen teknik heyeti de zor bir gruba düştükleri görüşünde. Antrenör Oktay Mahmuti, "Panathinaikos ve Barcelona kendi gruplarında dominant rol oynadı. Hedefimiz bu zorlu gruptan çıkmak" derken genel menajer Engin Özerhun ise "İlk turdaki gibi inişli çıkışlı oynamazsak tur atlayabiliriz" diye konuştu.
Efes Pilsen, gruptaki ilk maçını 14 veya 15 Şubat'ta Atina deplasmanında Panathinaikos'la oynayacak. (Spor Servisi)
E Grubu
TAU
Maccabi
Pau-Orthez
Lottomatica
F Grubu
CSKA Moskova
Olympiakos
Joventut
Partizan
G Grubu
Panathinakios
W. Barcelona
Efes Pilsen
Prokom Sopot
H Grubu
D. Moskova
Benetton
Unicaja
Aris