Efes son çeyrekte bitirdi

Efes son çeyrekte bitirdi
Efes son çeyrekte bitirdi
Eurolig'deki 4. maçında evinde Zalgiris Kaunas'ı ağırlayan Anadolu Efes, son çeyrekteki etkili savunmasıyla galibiyete uzandı.

SPOR SERVİSİ - THY Eurolig’in 4. haftasında Anadolu Efes evinde Zalgiris Kaunas’ı 72-61 mağlup ederek gruptaki 3. galibiyetini elde etti. Efes’te Scotty Hopson 15 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, galibiyette kilit rol oynadı. Amerikalı oyuncuya 13’er sayıyla katkı veren isimler ise Vasileiadis ve Savanovic oldu. Zalgiris cephesinde ise Justin Dentmon’un 14 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Maçın son çeyreğine kadar oyun dengede giderken, özellikle ikinci çeyrekte iki takımında hücumdaki basit hataları dikkat çekti. Son çeyreğe kadar maçı kopartacak hamleyi yapamayan Anadolu Efes, son 10 dakikadaki savunma temposuyla düğümü çözdü ve maçı 11 sayılık farkla kazanmayı başardı.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Anadolu Efes antrenörü Oktay Mahmuti, “ Oyuncularımın üstün gayretiyle önemli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Bu oyuncu grubunun daha fazla desteklenmeyi hak ettiğini düşünüyorum. 48 saat sonra bir Uşak maçı oynayacağız ve hemen ona hazırlanmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes bu galibiyetle birlikte THY Eurolig B Grubu’nda 3 galibiyet 1 mağlubiyetle Real Madrid ’in arkasından 2. sıradaki yerini korudu. (Radikal)