Efes-Ülker Abdi İpekçi'de

Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisinin ikinci maçında Efes Pilsen ile Ülker bugün karşı karşıya geliyor. Abdi İpekçi'de 16.15'te başlayacak karşılaşmayı, Haluk Yeşiloğlu-Mehmet Keseratar hakem ikilisi yönetecek.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisinin ikinci maçında Efes Pilsen ile Ülker bugün karşı karşıya geliyor. Abdi İpekçi'de 16.15'te başlayacak karşılaşmayı, Haluk Yeşiloğlu-Mehmet Keseratar hakem ikilisi yönetecek. Mücadeleyi TRT 2 naklen ekranlara getirecek. Dört galibiyete ulaşacak takımın şampiyon olacağı final serisindeki ilk maçı Lacivert-Beyazlılar 83-79 kazanarak, seride 2-1 öne geçmişti.
Efes Pilsen Antrenörü Oktay Mahmuti iki takımında birbirini iyi tanıdığını, bu nedenle şampiyonluktan söz etmek için henüz erken olduğunu söyledi. Mahmuti, "İlk devre iyi oynadık ama ikinci devre bir süre düşüş yaşadık. Bu da çok normal çünkü serinin tamamı bu şekilde geçecek. Özellikle pota altında üstün olan takım avantajlı olacak" dedi. Genel menajer Engin Özerhun, Kerem'in sağ arka adalesinde yırtık olduğunu, Kaya'nın ise kanında demir eksikliği bulunduğunu açıkladı.
Ülker Genel Menajeri Lütfi Arıboğan ilk maçtaki yenilgiyle sadece avantaj kaybettiklerini vurgulayarak, "Bugün Abdi İpekçi'deki maçı kazanmak zorundayız. İlk maçta iyi mücadele ettik ancak sonunu getiremedik. Hedef galibiyet" dedi. (Spor Servisi)