Efes-Ülker bir kez daha

Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisinde Efes Pilsen ile Ülker bir kez daha karşılaşıyor. Abdi İpekçi'de 18.30'da başlayacak ve TRT2'den yayınlanacak karşılaşmayı, Mustafa Can-Halil Baldemir hakem ikilisi yönetecek.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisinde Efes Pilsen ile Ülker bir kez daha karşılaşıyor. Abdi İpekçi'de 18.30'da başlayacak ve TRT2'den yayınlanacak karşılaşmayı, Mustafa Can-Halil Baldemir hakem ikilisi yönetecek.
1-1'lik eşitlikle başlayan seride ilk iki maçı kazanarak avantaj sağlayan Efes Pilsen, son karşılaşmayı Ülker'in galip bitirmesine karşın 3-2 önde... Lacivert-Beyazlılar, bugünkü maçı da kazanması durumunda şampiyonluğunu ilan edecek. Ülker kazanırsa seri uzayacak ve şampiyon çarşamba günkü son maçta belli olacak. Finalin üçüncü randevusunda kavga eden ve diskalifiye edilen Ülkerli Zaza Paculia ile Efes Pilsenli Kaya Peker, bugünkü maçta forma giyemeyecek.
Rekorlar Efes Pilsen'de
1966-67 sezonundan beri düzenlenen ligde bugüne dek 11 ayrı takım şampiyonluğa ulaştı. Ligin düzenlendiği ilk yıl Altınordu şampiyon olurken, son şampiyonluğu geçen sezon yine Efes Pilsen-Ülker final serisinde rakibine üstünlük sağlayan Lacivert-Beyazlı ekip elde etmişti. Ligde dokuz kez şampiyonluk sevinci yaşayan Efes Pilsen, kupayı en fazla müzesine götüren takım unvanını da elinde bulunduruyor. Efes'i, sekiz şampiyonlukla Eczacıbaşı, beş şampiyonlukla İTÜ, dört şampiyonlukla Galatasaray takip ediyor. Üç şampiyonluk yaşayan Ülker ise son olarak 2000-01 sezonunda Murat Didin'in yönetiminde kupayı kucaklama sevincini yaşamıştı. (Spor Servisi)