Efes umut, Fener avantaj peşinde

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde mücadele eden Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasındaki serinin üçüncü maçı bugün yapılacak. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılacak karşılaşma saat 18.00'de başlayacak ve NTV'den naklen yayımlanacak.

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde mücadele eden Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasındaki serinin üçüncü maçı bugün yapılacak. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılacak karşılaşma saat 18.00'de başlayacak ve NTV'den naklen yayımlanacak. Serinin ilk iki karşılaşmasında
Efes Pilsen'i 82-52 ve 66-53 yenen Fenerbahçe Ülker, rakibi karşısında seride 2-0 önde bulunuyor. Sarı-Lacivertli takım, bugünkü maçı kazanırsa seride 3-0 öne geçecek ve şampiyonluk için 2 Haziran Cuma günkü maçı bekleyecek. Efes Pilsen'in galibiyeti halinde ise seride durum 2-1 olacak ve Lacivert-Beyazlılar, şampiyonluk umutlarını diğer mücadelelere taşıyacak.
Her iki takım da kuşkusuz şampiyonluğu çok istiyor, ancak Fenerbahçe Ülker için çok daha özel bir anlamı var. Sezon başında Ülkerspor'la birleşen Fenerbahçe, 100. yılını kutladığı şu günlerde, futbol, bayan basketbol, yüzme ve masa tenisindeki başarıların ardından erkekler basketbolda da mutlu sona ulaşma amacında. Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, camianın kendilerinden kupa beklentisi içinde olduğunu belirterek,
"Oyuncularımız da şampiyonluğa inanıyor" dedi.
'Şampiyonluğu hak ettik'
Karakaş, Efes Pilsen karşısında ilk iki maçta gösterdikleri performansın şampiyonluk konusundaki ümitlerini artırdığını ifade ederek, "Ancak seride 2-0 önde olmamımızın hiç önemi yok. Oynadığımız takım Efes Pilsen. Büyük bir tecrübeye sahip. Ciddiyetimizi şampiyon olana kadar sürdürmek zorundayız. dört galibiyete ulaştığımızda rahatlayacağız" diye konuştu.
Takım kaptanı İbrahim Kutluay da camianın beklentisini, şampiyon olarak yerine getirmek istediklerini söyledi. Tecrübeli oyuncu, seride avantajlı bir durumda olduklarını dile getirerek, "Üçüncü maçı da kazanmak istiyoruz. Sezon başından beri istikrarlı performansımız var. Oynadığımız basketbolla şampiyonluğu hak ettiğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Bu arada Efes Pilsen'in ev sahibi konuma geçtiği bugünkü maçta, isteyen Fenerbahçe Ülkerli taraftarlar da maçı izleyebilecek. Lacivert-Beyazlı kulübün rakip takım taraftarlarına herhangi bir kontenjan uygulamayacağı ve bütün taraftarların Biletix'ten karşılaşmanın biletini temin edebileceği öğrenildi. (Spor Servisi, aa)