Efes World Cup 6 İzmir'de başlıyor

Basketbolda milli takımlar düzeyinde önemli turnuvalar arasında yer alan Efes Pilsen World Cup'ın altıncısı bugün başlıyor. Bu seneki turnuvada A Grubu'nda Türkiye'nin yanı sıra Letonya ve...

İZMİR - Basketbolda milli takımlar düzeyinde önemli turnuvalar arasında yer alan Efes Pilsen World Cup'ın altıncısı bugün başlıyor. Bu seneki turnuvada A Grubu'nda Türkiye'nin yanı sıra Letonya ve Hırvatistan, B Grubu'nda ise Çin, Sırbistan ve Polonya mücadele edecek. 12 Dev Adam beş gün sürecek turnuvadaki ilk maçını bugün saat 19.30'da Letonya'yla yapacak. Günün ilk maçında ise saat 17.15'te Polonya'nın rakibi Çin olacak. Karşılaşmalar turnuvanın yayın haklarını alan NTV'den naklen yayımlanacak.
Turnuvanın tanıtımı için İzmir Crowne Plaza Hotel'de bir basın toplantısı düzenlendi. Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Atakan Karakaplan, Universiade Oyunları'ndan sonra İzmir'in önemli spor tesislerine kavuştuğunu, turnuvanın düzenleneceği Halkapınar Spor Salonu'nun Avrupa çapında olduğunu söyledi. Gençlik Spor İzmir İl Müdürü Sabri Sadıklar da, İzmir'in tüm spor organizasyonlarına talip olduğunu, alt yapısı ve spor tesisleriyle kentin bu organizasyonlardan başarıyla çıkacağına inandığını söyledi. Bu organizasyonun ilk dördü İstanbul'da, beşincisi ise geçen sene Ankara'da yapılmıştı. (Spor Servisi)