Efes'in kader maçı

Basketbolda Eurolig ikinci tur eleme grubunda ilk iki maçını kazanan ve grup birinciliği için mücadele eden Efes Pilsen ile Rusya'nın CSKA Moskova takımı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 19.30'da karşı karşıya gelecek.

İSTANBUL - Basketbolda Eurolig ikinci tur eleme grubunda ilk iki maçını kazanan ve grup birinciliği için mücadele eden Efes Pilsen ile Rusya'nın CSKA Moskova takımı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 19.30'da karşı karşıya gelecek. Maç, Cine 5'ten şifresiz olarak naklen yayınlanacak. Efes Pilsen antrenörü Oktay Mahmuti, rakibin gücünü bildiklerini belirterek, seyircinin de desteği ile galip geleceklerini söyledi.
Efes, Avrupa kupalarında Rus takımlarıyla 13 kez karşı karşıya gelirken, bu karşılaşmalardan 12'sini kazanıp, sadece birinden (1995-96'da Koraç Kupası'nda CSKA Moskova karşısında) yenik ayrıldı.
Büyükşehir Belediyesi, maçı izleyecek sporseverlerin salona gidişini kolaylaştırmak için, çeşitli noktalardan ek otobüs seferleri koydu. Otobüslerin, Kadıköy Rıhtım, Mecidiyeköy otobüs durakları, Beşiktaş'daki Üsküdar vapur iskelesi karşısı, Taksim AKM önü, Avcılar İstanbul Üniversitesi Yerleşkesi İETT otobüsleri kalkış noktası ve Bakırköy Özgürlük meydanından, 16.00 ile 17.15 arasında değişen saatlerde hareket edeceği açıklandı. Eurolig'deki ikinci temsilcimiz Ülker ise bu gece Atina deplasmanında. Panathinaikos ile 19.30'da karşılaşacak Ülker'in, grupta ilk iki maçını kaybettiği için Final-Four şansı çok zayıf. (Spor Servisi)