Efes'in savunması sağlam

Basketbolda Eurolig C Grubu'ndaki ikinci maçında Fransa'nın Adecco Asvel takımını 25 sayı farkla yenen 69-44 Efes Pilsen'de teknik heyet savunmada gösterilen performastan memnun olduğunu belirtti.

İSTANBUL - Basketbolda Eurolig C Grubu'ndaki ikinci maçında Fransa'nın Adecco Asvel takımını 25 sayı farkla yenen 69-44 Efes Pilsen'de teknik heyet savunmada gösterilen performastan memnun olduğunu belirtti. Menajer Engin Özerhun, Eurolig'deki ilk maçında Alba Berlin'e 91 sayı atan Adecco Asvel'i İstanbul'da 44 sayıda tutmanın çok önemli olduğunu kaydederek,
"Savunmamız çok iyi. Geçen hafta Tau Ceramica'yı deplasmanda yenerken de savunmamızın gösterdiği performans önemli rol oynamıştı. Biz çok iyi oynarken, rakibimizin oynamasına, top almasına ve sayı bulmasına izin vermedik. Mükemmel savunmamız bize galibiyeti getirdi" diye konuştu.
'Yolumuz çok uzun'
Eurolig'in 14 maçlık uzun bir maraton olduğunu dile getiren Özerhun şöyle devam etti: "İyi bir başlangıç yaptık ve yolumuza devam ediyoruz. Şimdi önümüzde çok daha zorlu bir Benetton Treviso mücadelesi var. İlk iki maçlarını kaybettikleri için gruptaki zirve hedefinden kopmamak adına
İstanbul'a iddialı geleceklerdir. Bu mücadelede çok dikkatli olmalıyız ve mutlaka zarar görmeden çıkmalıyız." Özerhun ayrıca, grupta ilk 4 için kendilerini iddialı gördüklerini de sözlerine ekledi.
Antrenör Oktay Mahmuti, Adecco Asvel karşısında elde ettikleri farklı skorun fazla abartılmaması gerektiğini söyledi. Mahmuti, önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Biz tüm istatistiklerde rakibimize üstünlük kurduk. Ancak 17 top kaybı yaptık. Bu da bizim için biraz fazla oldu" diye konuştu. Karşılaşma öncesinde, sadece iyi savunma yaparak gösterilecek direnci kırabileceklerini düşündüklerini anlatan Mahmuti, bunu başardıktan sonra etkili hücum yapıp ilk yarıda maçı kopardıklarını ifade etti. (Spor Servisi)