Efes'in tek rakibi CSKA

Eurolig'in ikinci turunda ikinci maçını da galibiyetle tamamlayan Efes Pilsen'de yüzler gülüyor.

İSTANBUL - Eurolig'in ikinci turunda ikinci maçını da galibiyetle tamamlayan Efes Pilsen'de yüzler gülüyor. Malaga deplasmanında özellikle Kambala'nın pota dibindeki etkili oyunu ve kritik anlarda Brown'un attığı basketlerle kazanmayı bilen ve rakibinin tüm umutlarını kıran Lacivert - Beyazlılar, grupta en önemli maçı 19 Martta Abdi İpekçi Spor Salonu'nda CSKA Moskova'ya karşı oynayacak. Grupta ilk iki maçını kazanan iki takımın mücadelesinden galip çıkan takım, Final Four yolunda bir adım öne geçecek.
Efes Pilsen coachu Oktay Mahmuti, Malaga galibiyeti sonrasında "Bu seviyede tüm maçlar zor geçiyor. İspanya'da da çekişmeli geçen bir karşılaşma oynadık. Maç içinde birçok dezavantajımızı ortadan kaldırıp, zor şartlar altında kazanmasını bildik. Ancak bu maçı hemen unutup, gelecek karşılaşmaları düşünmek zorundayız."
CSKA'dan sonra Efes Pilsen'e de yenilerek şansını kaybeden Unicaja için İspanyol basını, "Kağıt üzerinde kaliteli oyunculardan kurulu ama bir türlü takım olamıyor' derken, Unicaja'nın Sırp coach'u Bozidar Maljkoviç ise "İyi oynadığımıza inanıyorum. Bu maçı kazanabilirdik ama sonlarda yapılan küçük hatalar sonucu belirledi" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)