Efsane başkanın Terim şaşkınlığı

Efsane başkanın Terim şaşkınlığı
Efsane başkanın Terim şaşkınlığı
Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, yönetimin Fatih Terim ile yollarını ayırmasına anlam veremediğini söyledi.

Best FM Spor Müdürü Özkan Öztürk’e konuşan Faruk Süren, "Yanlış bir karar olarak görüyorum. Sezonun başlangıcında ne sebeple olursa olsun dialog noksanlığından dolayı böyle bir kararın verildiğini düşünüyorum ve yanlış olarak görüyorum.. Bir yola çıkmışsınız, iki sene üst üste şampiyon olmuşsunuz aynı hoca ile. Ve birden ligin 5. maçı oynanırken, lig liderinden 3 puan gerideyken ve Şampiyonlar Ligi’nde sadece birinci maç oynandıktan sonra birden siz Fatih Terim ile devam etmemeye karar veriyorsunuz. Ben bunun heralde bir b planının olduğunu düşünüyorum. Yönetimin, başkanın bir b planı yaptığını düşünüyorum. Hiçbir sebep yok ortada. Bu şartlarda böyle bir karar aldığınıza göre arkasında mutlaka bir düşünce vardır. Açıkcası bu kararı yadırgıyorum” dedi.

Fatih Terim'in istediği yine olmadı


"TERİM’İN KARİZMASI ÇOK KUVVETLİDİR"

“Yönetim, Fatih Terim’in karizması altında ezildi” şeklinde yapılan yorumlara değinen Süren, “Fatih Terim’in karizması muhakkak çok kuvvetlidir. Başkanın bundan etkileneceğini zannetmiyorum. Bunun bir etken olduğunu düşünmüyorum. Muhakkak bir planı vardır başkanın. Yanlış ya da doğru. Ben tasvip etmiyorum bu aşamada bu değişikliği” şeklinde konuştu. Süren, Galatasaray bu işten zarar görür mü? Sorusuna ise, “Galatasaray’a en büyük zararı yine Galatasaray veriyor. Galatasaray’ın büyük rakibi Galatasaray’dır” şeklinde cevap verdi.

'Baba seni görevden almışlar'


"TERİM İLE ÇALIŞMAK NEDEN ZOR OLSUN"

Efsane başkan, Terim ile çalışmanın zor olmadığını ve bu yorumlara katılmadığını vurgulayarak, "Şunu anlamıyorum. Fatih Terim ile çalışmak neden zor olsun. Zaten iki senedir beraber çalışıyorsunuz. İki senedir çalıştığınız insanla şimdi mi zor olduğunu anladınız çalışmanın. Zor ise eğer. Bunlar bence şehir efsaneleri. Başkan sorumluluğu üstleniyordur zaten. Ben olsam böyle bir değişiklik yapmazdım. Mayıs’a kadar devam ederdim. Sonrasında ayrılacaksam da medeni bir şekilde ayrılırdım. Bayern Münih nasıl Heynckes ile ayrıldı Fatih Hoca’ya da aynısını yapardım. 4. yıldızı takar öyle ayrılırdım. Medeni bir şekilde yapabilirdik bunu” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim'in gözyaşları