Efsane pilotun son durumu

Efsane pilotun son durumu
Efsane pilotun son durumu
Dünyanın gözü efsane F1 pilotu Schumi'de. 44 yaşındaki Alman pilotun sağlık durumuyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Radikal.com.tr - Formula 1'de 7 dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, Fransa Alpleri’nde kayak yaparken kaza geçirdi. Kafasında kask olmasına rağmen başını kayaya çarpıp ağır şekilde yaralanan efsane isim, helikopterle Moutier’deki hastaneye kaldırıldı.

Meribel’deki kayak tesisinin müdürü Christophe Gernigon-Lecomte, Schumacher'in hastaneye kaldırılırken bilincinin açık olduğunu belirterek, "Şok geçiriyordu ve titriyordu, ama durumu ciddi değildi" dedi. Gecenin ilerleyen saatlerinde hastaneden yapılan açıklamada ise Michael Schumacher’in komada olduğu duyuruldu. Haber ajansları, travma Alman pilotun beyin ameliyatına alındığını ve hayati tehlikesinin bulunduğunu aktardı.

"KASK TAKMASAYDI ÖLMÜŞ OLURDU"

Schumacher'in sağlık durumu hakkında bugün Grenoble'da basın toplantısı düzenlendi. Doktorlar, "Durumu kritik, mücadele ediyor. Geleceği için açıklama yapmak şu an zor. Eğer Schumacher'in kaskı olmasaydı ölmüş olurdu. Kask takmak böyle kazalarda önleyici etki yapıyor. Ailesi şu anda yanında. Ailesine saat saat bilgi veriyoruz. İkinci bir ameliyata alınmayacak" ifadelerini kullandı.

HAYRANLARI ÜZGÜN

Michael Schumacher Fan-Kulübü'nün başkanı Michael Viehmann, eski Formula 1 pilotu Michael Schumacher'in kayak yaparken düşerek ağır yaralanmasına ilişkin, "Schumacher'in sağlığına kavuşacağına inanıyorum. Schumacher'in mücadeleci bir kişiliği var. Formda ve çok hırslı. O başarır" dedi.
Schumacher'in sağlık durumu hakkında Fransa'dan gelecek haberleri bekleyen Almanya'daki hayranları, Schumacher'in ailesine ve çocukluğunu geçirdiği Kerpen Belediyesine ve Michael Schumacher Fan-Kulübü'ne geçmiş olsun dileklerini iletiyorlar.
Michael Schumacher Fan-Kulübü Başkanı Michael Viehmann, "Schumacher'in sağlığına kavuşacağına inanıyorum. Schumacher'in mücadeleci bir kişiliği var. Formda ve çok hırslı. O başarır" ifadesini kullandı. Hayranlarının gece boyunca Alman pilotun sağlık durumu hakkında kendilerinden bilgi istediklerini ifade eden Viehmann, "Büyük bir şaşkınlık var. Bazı Schumacher'siz bir hayat düşünemediklerini yazıyorlar" dedi. Schumacher'in birçok kez kaza geçirdiğini ve her zaman üstesinden belirten Viehmann, Schumacher'in Alpler'de bir koruyucu meleği olduğuna inandığını kaydetti.
Kulübün ikinci başkanı Reiner Ferling de Schumacher 'in sağlık durumuna ilişkin her yerden telefon ve elektronik posta aldıklarını, "Kuzey Amrika'dan Çin'e kadar insanlar bilgi istiyorlar" dedi.Kerpen Belediye Başkanı Marlies Sieburg da kasabada Formula 1 ile ilgilenmeyen insanların da Schumacher'e büyük sempati duyduklarını belirterek, Schumacher'e geçmiş olsun dileğinde bulundu. Kerpen kentinde çiçekçilik yapan Sibylle Oebel de Schumacher'in henüz daha genç olduğunu ifade ederek, "Biz Schumacher'i tanıyorduk. Bizim yanımızdaki berbere giderdi. Annesinin cenazesine çiçeği de bizden gitti" şeklinde konuştu.Kerpen'de yaşayan ve adını söylemeyen bir başka hayranı ise "20 yıl Formula 1'de yarıştı, ciddi bir şey olmadı. Şimdi tatilde kayak yaparken böyle bir şey oldu. Üzüntü verici" dedi.