Efsaneden Muslera'ya güvenoyu

Efsaneden Muslera'ya güvenoyu
Efsaneden Muslera'ya güvenoyu
Sırbistan'da müteahhitlik ve belediye meclis üyeliği yapan Simoviç, "Galatasaray'daki tüm yabancılar arasında, kulübe en büyük hizmeti veren Muslera'dır" diye konuştu.

Galatasaray ’da uzun yıllar kalecilik yapan ve kulübün unutulmazları arasında yer alan eski Yugoslavyalı kaleci Zoran Simoviç, “Hayatımın en güzel dönemini İstanbul ’da geçirdim, geçirmeye de devam ediyorum. Hala sık sık İstanbul’a gidiyorum. Orada evim ve bazı işlerim var” diye konuştu. Sırbistan’ın Kruşevac kentinde müteahhitlik yapan ve aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Simoviç, futbolculuk kariyerine ve bugünkü hayatına dair açıklamalarda bulundu.

İyi takımı herkes yönetir

Simoviç, bir dönem kendisinin koruduğu Galatasaray’ı halen yakından takip ettiğini ve takımın kalesinin bugünkü sahibi Uruguaylı kaleci Fernando Muslera’yı da çok beğendiğini söyledi. Efsane isim, Muslera’yla ilgili, “Fernando Muslera harika bir kaleci. Galatasaray’daki tüm yabancılar arasında, kulübe en büyük hizmeti veren Muslera’dır” ifadelerini kullandı.
Galatasaray’ın transfer politikasını eleştiren Simoviç, şunları kaydetti: “Bakın, Jose Mourinho ilk kez Chelsea’nın başına geldiğinde, takımın sahibi Roman Abramovich’ten en kaliteli futbolcuları satın almasını istedi. Bu üst düzey oyuncuların katılmasıyla Chelsea şampiyonluğa ulaştı. Demek istediğim şu: Eğer kulüp yönetimi istediğiniz her oyuncuyu satın alırsa, o takıma benim rahmetli babam da teknik direktörlük yapabilir. Eğer yapabiliyorsan, elindeki malzemeden bir şeyler yap.”

Yabancı sınırlamasına destek

Son dönemde özellikle milli takım düzeyindeki düşüşü de değerlendiren Simoviç, bunun başlıca sebebinin yabancı kontenjanı olduğunu savundu. Simoviç, “Neden Türkiye A Milli Futbol Takımı bu kadar geriledi? Çünkü, kulüpler sahaya 6 yabancı sürüyor. Takımın yarısından fazlası yabancı. Türk futbolcu kontenjanı azalıyor. Bu nedenle, milli takımlar her geçen gün daha da gerileyecek. Avrupa’da oynayamayan futbolcunun sen de ne işi var? Ne yapacaksınız bu oyuncuları? Bir de bu oyunculara anormal ücretler ödüyorsun” şeklinde konuştu.
Efsane isim, bugün çok aktif olmamakla birlikte politikayla ilgilendiğini ve Kruşevac Belediyesi’nde meclis üyeliği yaptığını söyledi. İnşaat işiyle uğraştığını da kaydeden Simoviç, futbolculuk dönemindekinden daha fazla para kazandığını belirtti.