Efsaneler takımın başında

Efsaneler takımın başında
Efsaneler takımın başında
Manchester United'da Moyes'in yerine vekaleten göreve getirilen Giggs ve yardımcılığını yapan Butt ve Neville'a, bir diğer United emektarı Scholes da katıldı.

ANKARA - İngiliz kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, sezon başında takımın başına getirilen David Moyes ile yollarının ayrılması sonrası teknik direktör-futbolcu olarak vekaleten görevi devralan 24 yıllık United futbolcusu Ryan Giggs'in ekibine, Nicky Butt ve Phil Neville'ın ardından 2012-2013 sezonunda aktif futbola ve 20 yıl forma giydiği Kırmızı Şeytanlar'a veda eden Paul Scholes da dahil oldu.

39 yaşındaki Scholes, bugün yapılan antrenmanda eski takım arkadaşları Giggs, Butt, Neville'dan oluşan teknik ekibe katıldı. Scholes, bu sezonun başında Manchester United'ın 19 ve 21 yaş altı takımlarının teknik direktörlüğünü yapan Butt'ın yardımcısı olarak görev yapmıştı.

Aktif futbol kariyeri devam eden Giggs ve futbolu bırakan Butt, Neville, Scholes'tan oluşan dörtlü, şu ana kadar toplam 2 bin 453 kez Manchester United forması giydi.

Geçen sezon ligi şampiyon tamamlayan "Kırmızı Şeytanlar" lakaplı ekip, bu sezon 34 hafta sonunda topladığı 57 puanla lider Liverpool'un 23 puan gerisinde 7. sırada bulunuyor. (AA)