Egemen Korkmaz kararını verdi

Egemen Korkmaz kararını verdi
Egemen Korkmaz kararını verdi
Fenerbahçe ile sözleşmesi biten Egemen Korkmaz, iki sezon daha sarı-lacivertli formayı giymeyi ve ardından da profesyonel futbol kariyerini sonlandırmayı planlıyor.

Bu sezon sakatlıklardan çok çeken Egemen Korkmaz, sözleşmesi bitmesine rağmen başka kulüplerle temasa geçmedi ve futbol kariyerini Fenerbahçe ’de noktalamayı kafasına koydu. 32 yaşındaki stoperin, iki yıl daha oynayıp, futbolu sarı-lacivertli takımda bırakmak istediği bildirildi.

Önümüzdeki günlerde yönetimle bir görüşme yapacak olan Egemen’in, son dönemlerini Fenerbahçe’de geçirme talebini masaya koyacağı ifade edildi. Tecrübeli savunma oyuncusunun, olumlu bir yanıt alması halinde para konusunda hiçbir sıkıntı yaratmadan imzayı atacağı ifade edildi. Özellikle yönetimin, Egemen’in savaşcı kimliği sebebiyle iyi bir alternatif olarak takımda kalması yönünde bir düşünceye sahip olduğu konuşuluyor.

"BENİM İÇİN BÜYÜK GURUR"

Yeni teknik direktörün göreve gelmesi sonrasında da Egemen’in geleceğinin netleşmesi bekleniyor. Deneyimli stoperin de yakın çevresine, “Fenerbahçe’de oynamak büyük bir gurur. Şanssız sakatlıklar yaşadığım için fazla oynayamadım. Ancak önümüzdeki sezon burada kalıp, görev verildiği sürece elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum” dediği bildirildi. (Fanatik)