Eğlence bitti, çalışmaya devam

NBA'de büyük neşe içinde geçen ve basketbolseverlere eğlenceli anlar yaşatan All-Star hafta sonunu geride bıraktık. Eğlence bitti, şimdi tekrar ciddi olup çalışma zamanı. Ya da Timberwolves'un yıldız ismi Kevin Garnett'ın değişiyle: "Rüya bitti, şimdi gerçeğe dönüyoruz."

LAS VEGAS - NBA'de büyük neşe içinde geçen ve basketbolseverlere eğlenceli anlar yaşatan All-Star hafta sonunu geride bıraktık. Eğlence bitti, şimdi tekrar ciddi olup çalışma zamanı. Ya da Timberwolves'un yıldız ismi Kevin Garnett'ın değişiyle: "Rüya bitti, şimdi gerçeğe dönüyoruz."
NBA'de yer alan 30 takım, tekrar zorlu bir play-off yarışına dahil oluyor. Bu hafta takımlarda başka bir heyecan daha yaşanacak. Takaslar için son tarih yarın ve bu zamana kadar önemli takaslar izleyebiliriz. Memphis Grizzlies'tan İspanyol Pau Gasol ve New Jersey Nets'in tecrübeli oyun kurucusu Jason Kidd, geçtiğimiz günlerde takımlarından ayrılmak istediklerini ve olası bir takasa sıcak baktıklarını açıklamışlardı.
Bir yıldız oyuncunun fark yaratıp takımını büyük başarılara taşıyabileceği orta ölçekli Doğu Konferansı'nın aksine birçok yıldızın mücadele ettiği zorlu Batı Konferansı'nda büyük bir çekişme bekleniyor. All-Star sonrası dönem için en umutlu takımlardan biri Denver Nuggets. Philadelphia'dan Allen Iverson'ı takas eden Nuggets, buna karşın Batı'da yedinci durumda ve dokuzuncu Clippers'la arasında yalnızca iki galibiyet fark var. Sakatlıklar ve cezalar nedeniyle Iverson ve diğer yıldızı Carmelo Anthony'yi yan yana oynatma şansı fazla olmayan Colorado ekibi, ikinci devrede çıkış peşinde olacak. Phoenix Suns ise oyun kurucusu Steve Nash'in sakatlıktan kurtulmasını bekliyor. Arizona ekibi Nash'in yokluğunda üç maç kaybetti ve Batı lideri Dallas'ın dört galibiyet gerisine düştü.
Pat Riley dönüyor
Doğu'da ise son şampiyon Miami, hastalığı nedeniyle görevine bir süre ara veren antrenör Pat Riley'in dönüşünü kutluyor. Lige çok kötü bir başlangıç yapan Florida ekibi, dev pivotu Shaquille O'Neal'ın sakatlıktan kurtulmasından sonra, All-Star arasından önce sekiz maçın yedisini kazandı. Batı'ya oranla daha zayıf olan Doğu Konferansı'nda, yüzde 50 galibiyet oranının altındaki Atlanta ve New York gibi takımların dahi play-off umutları oldukça güçlü.


Büyütmek için tıklayınız
Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz'da sayı ve ribaunt lideri Carlos Boozer'ın mart ayı ortalarına kadar dönmesi beklenmiyor. Kirilenko'nun da sık sık tekrarlanan küçük sakatlıkları nedeniyle takımın yükü Mehmet Okur-Deron Williams ikilisinin üstünde olacak. Aynı şekilde Orlando Magic'de de Hidayet Türkoğlu, Grant Hill'in yokluğunda takımına liderlik edecek. Merkez Grubu'nun dibine demir atan Ersan İlyasova ise Charlie Villanueva ve Michael Redd'in sakatlıkları Ersan İlyasova'nın daha fazla süre alma şansını artırıyor. (Spor Servisi)